• Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

    Get Adobe Flash player

 
Haberler
BEYSAD Tedarikçi Gözüyle BSH'yi Değerlendirdi (25 Eylül 2012)

BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Balkır, 2010 Temmuz ayında, BSH tüm dünya Çamaşır Makinası Fabrikaları Satınalma Direktörü Bay Axel Fischer tarafından Berlin’e davet edilmiş ve BSH tüm dünya Çamaşır Makinaları Fabrikaları üst düzey satınalma yöneticilerinin bulunduğu toplantıda, Balkır’dan tedarikçi gözüyle BSH satınalma faaliyetlerinin değerlendirmesi talep edilmişti. BSH Ev Aletleri’nin dünya genelinde 11 farklı lokasyondaki Çamaşır ve Kurutucu Makinesi Fabrika Satınalma Müdürleri ile birlikte Global üst düzey Satınalma Yöneticileri’nin yıllık olarak biraraya geldikleri bu toplantıda yapılan BEYSAD sunumu, son derece başarılı bulunmuştu. 

Bu toplantının başarısına bağlı olarak bu kez 25 Eylül 2012’de, İstanbul The Plaza Otel’de BSH Satınalma Direktörü Bay Martin Seidel tarafından bir toplantı organize edildi ve toplantıya başta BSH Global Satınalmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mr. Jurgen Ihmsen olmak üzere yine çok sayıda yetkili katıldı.  

Bu özel toplantıda bir öncekinde olduğu gibi BEYSAD’dan, yine tedarikçi gözü ile BSH satınalma politikalarına ilişkin bir sunum rica edildi.   

Bu sunum için BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Balkır, BEYSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Besim Oktayer, BEYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Basri Aksu ve BEYSAD Kurumsal İletişim Müdürü Ayşegül Koç, üyelerimizden gelen tecrübe yazılarını da dikkate alarak, profesyonel bir medya şirketi olan İltek Medya ile yaklaşık 60 slaytlık bir sunum hazırladılar. 

Toplantıda bu kez diğerinden farklı olarak, BEYSAD’a ayrılan bir saatin ilk bölümünü Besim Oktayer, ikinci bölümünü Hasan Basri Aksu ve son bölümünü de Bahadır Balkır sundu. İlk bölümde Besim Oktayer genel Türkiye rakamlarına ek olarak, tamamlanmak üzere olan Beyaz Eşya Yan Sanayii Strateji Belgesi’ne, oluşum sürecine ve hedeflerine ilişkin bilgilendirme yaptı. İkinci bölümde Hasan Basri Aksu, üretim, ihracat gibi sektörel rakamlara ek olarak tedarikçi gözü ile BSH satınalma faaliyetlerine ilişkin BEYSAD görüşlerini aktardı. Son bölümde de Bahadır Balkır genel bir toparlama ile BSH’ye daha fazla yerli tedarikçi ile çalışmalarına ilişkin çarpıcı mesajlar verdi. 

Gerek toplantı sırasında, gerek toplantı çıkışında, gerekse toplantı sonrası BSH yetkilileri tarafından paylaşılan teşekkür mesajlarında, sunumun beklenen faydayı sağladığını görmek bizleri son derece memnun etti. Verimli geçen toplantının BSH ile Türk tedarikçileri arasındaki işbirliğini daha da güçlendireceğine inanıyoruz.

    
    
    
    
    
    
    
    
  
  BEYSAD Beyaz Eşya Yan Sanayicileri Derneği © 2011 Tasarım: DF