BEYSAD, Cumhuriyetin 100. Yılı Kapsamında Anıtkabir'e Ziyarette Bulundu
11.11.2023

Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD), Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında; 11 Kasım 2023 Cumartesi Günü Ata’mızın huzuruna bir ziyarette bulundu. Yaklaşık 40 kişilik bir heyetle Anıtkabir’e çelenk bırakan BEYSAD’ın bu ziyareti derneğin 30. yılı ve ilk kadın başkanı ile kurum adına daha da anlamlı bir boyut kazandı. Heyete rehberlik ve eşlik eden Emekli Albay, Araştırmacı Yazar Dr. Sayın Fatih Özkurt, ziyarette Anıtkabir hakkında kıymetli bilgiler paylaştı.

Heyet adına Anıtkabir Şeref Defteri’ne de not bırakan BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı D. Yasemin Aksu, yazısında şu sözlere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı, Ata’mız, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK;

Bizler; Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD) olarak; Dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en büyük beyaz eşya üreticisi olan Türkiyemizdeki beyaz eşya sektörüne hizmet veren 200’e yakın sanayi kuruluşunu temsil etmekteyiz. Derneğimizin 30. ve bizlere armağan ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaşını kutlamak üzere sizin huzurunuzda olmaktan gurur duyuyoruz.

Derneğimiz, bize emanet ettiğiniz Cumhuriyet’e layıkıyla hizmet etmek üzere ATATÜRKÇÜ bir anlayışla, ülkesi ve sektörü için çalışmalarını sürdürmektedir. Varlığını kimseden saklamak zorunda kalmadan, korkmadan ve başını eğmeden yaşama katılan Cumhuriyet kadınları olarak; derneğimizin en üst yönetiminden, üye kuruluşlarımızın en alt kademelerine kadar aldığımız görevlerle, ülkemizin kadın-erkek eşitliğini en güzel yansıtan sektörleri arasında bulunmaktan övünç duyuyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizin fikirlerinizi, sizin duygularınızı anlayarak ve hissederek, kuruluş amacımızın doğrultusunda aynı kararlılıkla ülkemize hizmet etmeye ve bize emanet ettiğiniz Cumhuriyet’e layık olmaya çalışmaya devam edeceğiz.

Ebediyete intikalinizin 85’inci yılında sizi her zamankinden daha büyük bir hasretle özlerken; bu vesile ile aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, manevi huzurunuzda saygı ile eğiliyoruz.

Ruhunuz şad olsun.”

Bu anlamlı ziyarette bizlerle olan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Üye Girişi