BEYSAD Heyeti Wire & Tube Fuarındaydı
15.04.2024

Dünyanın önde gelen demir çelik fuarlarından biri olan Wire & Tube Fuarı, 15-19 Nisan 2024 tarihleri arasında Almanya – Düsseldorf’ta düzenlendi. Fuara, dünyanın pek çok ülkesinden katılımcı ve ziyaretçi akını oldu. 

Dünyanın değişik ülkelerinden gelen katılımcıların, teknolojik yeniliklerini uluslararası profesyonellere ve sektör kullanıcılarına tanıttığı fuara, Almanya, Türkiye ve İtalya başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden binlerce katılımcı ve ziyaretçi akın etti ve fuar 5 gün sürdü.

Fuar, 1986 yılından bu yana sektör profesyonellerini bir araya getiren, yenilikçi ürünler ve son teknoloji makinelerin sergilendiği bir platform olarak hizmet vermiştir. Sadece bir ürün satış yeri olmanın ötesinde, sektörün güçlenmesi ve yenilikçi potansiyellerini kullanarak gelişimine katkı sağlamayı hedeflemiştir.

15-19 Nisan 2024 tarihlerinde düzenlenen Wire & Tube Fuarına bu yıl, BEYSAD olarak 16-18 Nisan’da 10 üye firmamızdan 13 temsilcinin yer aldığı heyetle katılım sağladık. Fuarda hem Türkiye’den katılım sağlayan markalarımızın hem de Dünya markalarının sektörel nabzını tutma fırsatımız oldu. Heyetimiz yenilikleri takip ederken fuardaki katılımcılar ile yeni iş bağlantıları kurmak için iletişim sağlandı. Katılımcı üyelerimizle birlikte, pek çok stant sahibi ve ziyaretçi üye ve paydaşlarımızla da bir arada olabilmenin mutluluğunu yaşadık.

Fuar ziyaretine ilişkin değerlendirmede BEYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Sayat Çakır şu ifadeleri kullandı: "Wire & Tube 2022 senesinde pandemi dönemine denk gelmiş ve 3-4 ay ertelenip gerçekleşse de sönük geçmişti. Aradan geçen iki sene sonunda 15 salonun hepsini hareketli ve dolu görmek güzeldi. Tel ve boru yani aslen metal sektörünün kalbinin attığı bu köklü fuar özellikle bu sene birçok Türk firma ve ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Ziyaret sağladığımız firmalar da yoğunluktan memnuniyetlerini belirttiler. BEYSAD olarak, beyaz eşya yan sanayinin farklı sektörlerdeki hakimiyetini yakinen görmek ayrıca bir mutluluk kaynağı oldu. Her iki senede bir Düsseldorf'da yapılan fuarın, tekli yıllarda farklı ülkelerde gerçekleşen versiyonunun da 2025 yılında İstanbul'da olacağı belirtildi. Ülkemizin fuar ekosisteminden daha fazla pay alabilmesi için bu tarz organizasyonların da artmasını bekliyoruz.”

Bu organizasyonda bizlere eşlik eden katılımcı üyelerimize; Endel, Epta, Gençler Kablo, Konveyör, Norm Fasteners, Valfsan’a;

Stantlarında bizleri güler yüzlü misafirperverlikleri ile ağırlayan üye ve paydaş firmalarımızdan Borusan Pipe, Çelik Halat, Sarkuysan, Mert Software-Trex, Tat Çelik, Yıldız Demir Çelik'e teşekkür ederiz. Fuar gezimiz sırasında keyifli karşılaşmalar yaşadığımız üyelerimizden Ş. Burak Özaydemir, Buket Küçükşener, Aydın Ersoy, Gülçin Atalay Tunç, Çimen Atalay, Tolga Karaağaçlı, Maktel Ekibi’ni de görüp sohbet edebildiğimize çok mutlu olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Bu yılki fuara, otomotiv, telekomünikasyon, metal sanayi, gaz ve petrol, elektrik, inşaat ve kimyasallar gibi çeşitli sektörlerden birçok katılımcı firma ve ziyaretçi katıldı. Sektörel birlik ve odalar arasında Çelik Boru İmalatçıları Derneği (ÇEBİD) ve Yassı Çelik İhracat ve Sanayicileri Derneği (YİSAD) gibi önemli kuruluşlar da fuara destek verdi. Katılımcılar, en son trendleri, ileri seviye makine ve ekipmanları, yeni malzemeleri ve ileri işleme teknolojilerini keşfetme şansına sahip oldu. Ayrıca, hammaddeler, test teknikleri ve değişen teknolojiye dair özel bilgiler de fuarın dikkat çeken noktalarından biri oldu.

Wire & Tube Düsseldorf, kablo ve tel endüstrisi başta olmak üzere, kablo işleme ve akıllı üretim konularında yenilikleri sektör profesyonellerine sunarak, markaların dünya pazarındaki yerlerini belirlemelerine ve bilinçli şekilde rekabet etmelerine olanak tanımış oldu. Boru hammadde ve üretim makineleri, cam, elyaf, beton, seramik, fiber, demir ve demir dışı boruların sergilendiği bu etkinlik, sektördeki en iyileri tanıma ve büyük iş anlaşmaları yapma fırsatı sundu.

Üye Girişi