BEYSAD Heyeti CES 2024 Fuarı'ndaydı
8-12 Ocak 2024

BEYSAD üyeleri, 8-12 Ocak 2024’te, dünya çapında tüketici teknolojisi profesyonellerini ve meraklılarını bir araya getiren Consumer Technology Association (CES) etkinliğini ziyaret etti.

Tüketici teknolojisi alanında dünyanın en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olarak Las Vegas, Nevada'da düzenlenen CES, katılımcılarına yeni ürün lansmanları, teknolojik inovasyonlar ve sektör trendlerini sergileme fırsatı sunar. Dünyanın dört bir yanından teknoloji meraklılarını bir araya getiren CES, ziyaretçilerine ise teknoloji dünyasından son gelişmeleri takip edebilme imkanı sağlar. 4000’den fazla katılımcıya ve 1200’den fazla startupa ev sahipliği yapan CES 2024’ü 130.000’den fazla kişi ziyaret etti.

Stantlar, deneyim alanları, keynote konuşmaları gibi zengin bir içeriğe sahip CES 2024 ziyaretine yönelik değerlendirmede bulunan BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı D. Yasemin Aksu görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “Dünya'da tüketici elektroniğindeki en son gelişmelerin görülebileceği lider fuar olan CES'e, 4 yıl aradan sonra 10 kişilik kompakt bir ekiple ziyaret etmiş olduk. Fuarın merkez alanında bulunan Batı Holü neredeyse tamamen elektrikli araçlara ayrılmışken, TOGG'un yeni sedan modelinin lansmanına şahit olmak gurur vericiydi. Bu senenin CES ödülü kazananlarının da fuarın odağını yansıtır nitelikte olduğunu söyleyebiliriz; yeşil enerji çözümleri, yapay zeka uygulamaları, yemek hazırlama-pişirme, uyku kalitesini arttırma ve kişisel sağlık odaklı inovatif ürünler dikkat çekiyordu. Fuarda bize eşlik eden OzUBEX Direktörü Dr. Erinç Albey'in de yorum ve görüşleriyle zenginleşen bu başarılı seyahat için tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz."

OzUBEX Direktörü Dr. Erinç Albey ise; “OzuBEX Sanayi Dönüşüm Merkezi olarak BEYSAD'ın organizasyonuyla katıldığımız CES fuarında hem son teknoloji çözümleri yakından inceleme fırsatı yakaladık hem de merkezde uygulanabilecek kullanım senaryoları için çözüm ortakları ile tanıştık. Teşekkürler BEYSAD!” sözleriyle görüşlerini aktardı.

 

CES 2024’de (Consumer Electronic Show), Türk teknoloji girişimcileri için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan 5 Kalkınma Ajansı’nın iş birliği ile CES 2024 Türkiye Pavilyonu kuruldu. İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Türk teknoloji girişimcileri, paydaş ve temsilcilerden oluşan 150 kişilik CES 2024 Türkiye Heyeti fuara güçlü bir katılım sağlıyor.

TOGG da, 9 Ocak tarihinde başlayan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2024'te yerini aldı. TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, TOGG standında, uluslararası katılımcılar ve medya mensuplarının yer aldığı açılış sunumunda yaptığı konuşmada, bu yıl üçüncü kez dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’e katıldıklarını söyledi.

Fuarda, bütün faaliyet alanlarında kullanıcılarla buluşturdukları ürün ve hizmetlerin bugünkü ve gelecek kabiliyetlerini anlattıklarını dile getiren Karakaş, bunun yanı sıra ikinci akıllı cihazları T10F ile dünya kamuoyunun karşısına çıktıklarını anlattı.

Karakaş, C segmentindeki ilk akıllı cihazları T10X'in ardından yine aynı sınıfta ve sedan kullanıcılarının da beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanan ikinci akıllı cihazları T10F'yi dünya sahnesine çıkarmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti: "27 Aralık 2019’da yaptığımız ön gösterimde tasarıma ilişkin ilk ipucunu vermiştik. Bugünse tasarımını güncelleyerek T10F adını verdiğimiz ikinci akıllı cihazımızı, günümüzün tasarım dinamiklerini yansıtan ve sedan modellerden olan beklentileri de karşılayan bir fastback olarak kullanıcılarımızın beğenisine sunduk. T10F’yi, 2025 yılından itibaren Türkiye'den başlayarak kullanıcılarımızla buluşturacağız."


Üyelerimiz; Egebant, Ferel Elektronik, Gençler Kablo, Konveyör, Technocast, Valfsan ve paydaşımız OzUBEX’e katılımları için teşekkür ederiz. Gelecek organizasyonlarımızda tüm üyelerimizle görüşebilmek dileğiyle.

Üye Girişi