Wik Group BEYSAD Üye Görüşmelerini BEYSAD Merkezi'nde Gerçekleştirdi
18.04.2024

Global bir Alman şirketi olan Wik Group, Türkiye'deki tedarikçi havuzunu genişletmek istediklerini, dolayısıyla ülkemizden yeni tedarikçi arayışında olduklarını belirterek geçtiğimiz aylarda BEYSAD'a ulaşarak kaliteli tedarikçiler bulmak adına bir çalışma yapmak istediklerini ilettiler.

Özellikle kahve pişirme sistemleri ve küçük ev aletleri konusunda öncü bir OEM/ODM tedarikçisi olan Wik Group'un üretim tesisleri Uzakdoğu'da ve Ar-Ge merkezi Almanya'da olmakla beraber, 2018 itibariyle çoğunlukla AB pazarına üretim yapan Makedonya Fabrikası açıldı. 400'ün üzerinde çalışanın olduğu bu fabrikada, nihai müşteriye gönderilen son ürün üretiliyor. Ana müşterileri arasında Nestle De Longi, Straus Watter, Bosch, Heineken, GHD ve daha birçok marka yer almaktadır.

Makedonya'daki fabrikaları için yeni tedarikçiler arayan Wik Group'un talep yazısı, ilk olarak tüm BEYSAD üyeleri ile paylaşıldı ve dönüş sağlayan firmalar arasından da yine Grup yetkilileri bizzat bir kısa liste ile dönüş sağladılar.

İlgili davet listesi üzerinden 2 yetkili, 11 BEYSAD üye firma yetkilisi ile görüşmeler yaptı. Üyelerimize görüşmelerde Mr. Zhimin Dai – Head of Global Commodity ve Mr. Goce Trpovski – Sourcing Manager EU liderlik ettiler.

Görüşmeler BEYSAD Genel Merkezi’nde, 18 Nisan 2024 Perşembe günü eş zamanlı olarak 2 farklı toplantı odasında, 40’ar dakikalık sürelerde tamamlandı. Misafirlere BEYSAD Ofis yetkililerine ek olarak BEYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Begüm Atalay Yu ve vekaleten Ersin Özgüler ev sahipliği yaptılar. Bu vesile ile kendilerine teşekkür ederiz.

Angst Pfister Gelişmiş Teknik Çözümler A.Ş., Ar- El Kablo, Başoğlu Kablo, Edes Etiket, Epta Eskişehir Metal ve Kablo, Hatko Teknik, Kahraman Kalıp, Prometal, Punteks İzolasyon, Şahterm, Technocast Otomotiv olarak tedarikçi görüşmelerinde yer alan üyelerimize katılımları için teşekkür ederiz ve başarılar dileriz.

Üye Girişi