BEYSAD, Egebant'ın %100 Yerli Koruyucu İş Eldivenleri Fabrikasını Ziyaret Etti
17-18.11.2023

Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD), Mesleki İş Seyahatleri’ne (MİS) bir yenisini daha ekledi. Üyeleri için sıklıkla fiziksel ve online etkinliklerle gelişim ve sektörel trendleri takip imkanı sunan BEYSAD, üyelerinden oluşan 17 kişilik bir heyet ile 17-18 Kasım 2023 tarihlerinde tarihin sıfır noktası kabul edilen Türkiye’nin en önemli kültürel şehirlerinden Şanlıurfa’daki fabrikasını ziyaret etti.

 

1969 yılında, güvenilir çözümleri ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutup müşterilerinin ve paydaşlarının daimi çözüm ortağı olma misyonuyla İstanbul, Karaköy’de kurulan Egebant, şu anda Kocaeli ve Şanlıurfa üretim tesislerinde 650’den fazla çalışanı ile başta Beyaz Eşya Sektörü olmak üzere ülkemizin lokomotif endüstrilerine yapışkanlı bantlar, aşındırıcılar ve kişisel koruyucu donanım ürünleri ile hizmet vermektedir.

 

Ülkemizde ve dünyada yaşanan iş kazalarının en büyük bölümünü oluşturan el yaralanmalarının önüne geçebilmenin sorumluluk bilincini taşıyan Egebant, 2015 yılından itibaren ise, Ar-Ge ekibinin geliştirdiği %100 yerli koruyucu iş eldivenleri en yeni teknolojileri göz önünde bulundurarak Şanlıurfa’daki fabrikasında dünya standartlarına uygun şekilde üretmekte.

 

Fabrika ziyareti sırasında BEYSAD üyeleri adına Egebant Genel Müdürü İbrahim Hatipoğlu’na ve Egebant Şanlıurfa Fabrika Müdürü Semra Çakıroğulları’na plaket takdiminde bulunan BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı D. Yasemin Aksu ziyarete dair şu sözleri kaydetti: “Kısaca MİS adını verdiğimiz mesleki iş seyahatlerimizde ev sahipliği yapan üye firmalarımızın iyi ve özel uygulamalarını yakından görürken; katılımcı firmalarımızın da birbirleriyle kaynaşıp, networklerini geliştirebilecekleri vesileler yaratmayı amaçlıyoruz. Bugün de iş eldivenleri gibi tamamen dışa bağımlı olduğumuz bir ürün gamını Şanlıurfa'da imal eden üyemiz Egebant'la gurur duyarken, bu bölgedeki yatırım imkanlarını da değerlendirme fırsatını bulduk. Ayrıca Göbeklitepe gibi bir dünya tarihi mirasına ev sahipliği yapan bu şehrimize gitmişken, ilk kez bir iş seyahatimizi kültürel faaliyet ile birleştirmenin heyecanını yaşadık.

 

Bu özel hafta sonunda bize ev sahipliği yapan bütün Egebant ekibine teşekkür eder, gelecek MİS'lerde üyelerimizle bir arada olmayı dileriz.”

 

Katılımcılar, fabrika ziyaretinin ardından, Şanlıurfa kültürünü daha yakından tanıma fırsatı buldular.

 

Etkinliğe ilgi gösteren ve vakitlerini ayırıp birlikte gelişmemize katkı sağlayan tüm katılımcılarımıza ve işbirlikleri için Egebant ailesine teşekkür ederiz. Gelecek etkinliklerimizde görüşebilmek dileğiyle…

Üye Girişi