Yorglass Başarılarını Katlıyor Bosch'un 2021 Global Tedarikçi Ödülü'nü Aldı
Ağustos 2021

Türkiye ekonomisine hayat veren en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak 47 yıllık köklü geçmişimizle sektörümüze liderlik ediyoruz. Endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarında faaliyet gösteriyor, katma değerli ürünlerimizle hem bölge hem de ülke sanayisine güçlü katkılarda bulunuyoruz. Çalışmalarımızı, endüstriyel cam işleme lideri olma vizyonuyla tutkuyla sürdürüyoruz. Ürettiğimiz ürünlerin yüzde 50’sini ihraç ediyor, ürünlerimizi altı kıtada sayısı 60’a yakın ülkeye ulaştırıyoruz. Ülkemizde yüzde 50, Avrupa’da ise yüzde 25 seviyesindeki pazar payımızla paydaşlarımızın yanındaki etkin güç oluyoruz.

16 ülkeden 23 bin tedarikçi arasından seçildi
Üstün çalışmalarıyla örnek alınan şirketimiz, başarılarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Geçtiğimiz günlerde Bosch Grubu'nun dünya çapındaki en iyi tedarikçilerinden biri seçildik. Bu yıl 17’nci kez verilen Bosch Global Tedarikçi Ödülleri kapsamında 16 ülkeden 23 bin şirket arasından seçilen 46 tedarikçiye Dolaylı Malzeme Alımı, Hammaddeler ve Bileşenler, Doğrudan Malzeme Alımı- Mobilite Çözümleri, Endüstriyel Teknoloji ve Tüketim Malları kategorilerinin yanı sıra bu yıl ilk kez verilen ve küresel ısınmayı azaltmaya yönelik faaliyetlere odaklanan Sürdürülebilirlik kategorisinde ödüller dağıtıldı. Yorglass olarak Direkt Malzeme Satın Alma- Tüketim Malları kategorisinde ödüle değer görüldük. Avrupa’nın en büyük ev aletleri üreticisi BSH’nin bizi aday gösterdiği ödül, geçen yıl faaliyete geçen Çerkezköy beyaz eşya işletmemizde gerçekleştirilen törende takdim edildi. Aldığımız bu ödül de bize ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Buna dayanarak, ödül ve ilgili takdir için Bosch’a çok teşekkür ediyoruz. Bu takdir, müşterilerimizin başarısına olan derin bağlılığımızın altını çiziyor.

Sürdürülebilir bir gelecek
Teknoloji ve inovasyonu ilke edinerek çalışmalar gerçekleştiriyor, yüksek standartlardaki ürünlerimizle pazarın taleplerini karşılamak için faaliyetlerimize başarıyla devam ediyoruz. Tüm çalışmalarımızın temeline sürdürülebilirlik anlayışını yerleştiriyor, daha iyi bir dünya için tutkuyla büyüyen endüstriyel cam işleme sektörünün lideri olma vizyonuyla hareket ediyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışını köklerimize sarsılmaz bir biçimde işlerken, tüm aksiyonlarımızı da bu çerçevede planlıyoruz. Biz, sektörümüzde UN Global Compact’e üye olan tek şirketiz. Ortaya koyduğumuz çalışmalarla sürdürülebilir bir geleceği garanti altına almak adına verdiğimiz sözden gurur duyuyoruz. Çünkü çocuklarımız için mutlu bir gelecek, yalnızca sürdürülebilir bir doğa anlayışından geçiyor. Biz de “daha iyi gelecek mümkün” diyoruz ve faaliyetlerimizi gerçekleştirirken sürdürülebilir gelecek anlayışını öncelik ediniyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de insana ve çevreye saygılı biçimde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Beyaz eşyaya ilgi katlandı
Son iki yıldır evlerde daha çok vakit geçirilen bir dönem yaşadık, kişilerin alışveriş tercihleri tahmin edilebilir ölçüde değişti ve beyaz eşya sektörü de değişen tüketici tercihlerinden olumlu yönde etkilendi. Haliyle hem bizlere hem de beyaz eşya profesyonellerinin bir araya gelmesi, ortak bir diyalog yaratma fırsatı bulması ve sektörün vizyoner bakış açısına global bir perspektif kazandırması açısından değerli kuruluşumuz BEYSAD’a çok büyük iş düşüyor.

Bundan sonraki süreçte de üzerimize düşen görevleri yerine getirmeyi sürdürecek, Yorglass olarak istikrarlı çalışmalarımızla büyürken, heyecan verici başarılarımızla yarının dünyasına her geçen gün daha da hızlanarak yol alacağız. Şirketimiz geleceğe emin ve güçlü adımlarla ilerlerken faaliyetleri, yarım asra ulaşan saygın kurum kültürü, etkin müşteri ilişkileri ve iş yapış yöntemleriyle sektörümüzdeki kuralları belirlemeye devam edecek.

Üye Girişi