Whirlpool, BEYSAD ile İstanbul'da...
9-10-11 Mayıs 2012

2009’da BEYSAD tarafından yapılan “BIG TENT EVENT” bir diğer deyimle üyelerimizi “Whirpool ile biraraya getirme” çalışmasından çok memnun kalan Whirlpool, bu yıl da benzer bir çalışmanın daha da kapsamlı olarak tekrarlanması için BEYSAD’dan ricada bulundu. 

Yapılan çalışma sıradan bir ana sanayi yan sanayi toplantısından öte olmuştu. Whirlpool, taleplerini numuneler ve teknik dokümanlarla BEYSAD merkezine göndermiş, bizler bu talepleri üyelerimize duyurmuş ve bu süreç sonunda sadece teklif veren ve teklifleri olgunlaşan üyelerimiz Whirlpool’un seçimi ile biraraya getirilmişti. Bu şekilde, her iki tarafın boşuna vakit harcamadığı, hedefe yönelik bir çalışma gerçekleştirmiş, sonuç olarak da bu kısa fakat verimli birliktelikler sayesinde bir kısım üyelerimiz Whirlpool ile çalışmaya başlamıştı. 

Şimdi sürdürülmekte olan Whirlpool çalışmaları, yaklaşık son 2 aydır çalışılmakta olan bir proje olup fırın, mikrodalga ve bulaşık makinası satınalma yetkililerinin geldiği ilk grup toplantıları 9-10-11 Mayıs 2012 tarihlerinde Marriott Hotel Asia Salonları’nda yapıldı. BEYSAD evsahipliğinde yapılan toplantılardan önce, daha önce olduğu gibi, ilgili numuneler BEYSAD Merkezi’ne, ardından otele transfer edildi. Çizimlerin ve numunelerin BEYSAD Merkezi’nde görülmesi aşamasının ardından üyelerimiz ve Whilpool yetkilileri arasında BEYSAD üzerinden bir dizi mail trafiği yaşandı ve teklifler, ilgilenen üyelerimizce yetkililere ulaştırıldı. Bu tekliflerin Whirlpool yetkililerince değerlendirilmesinin ardından, 3 günlük toplantı davetleri de yine bizzat Whirlpool yetkilileri tarafından üyelerimize ulaştırıldı. Bu süreçte her birine 1,5 saatlik görüşme süreleri ayrılmak kaydıyla 25 firma ile görüşme fırsatı sağlandı. Whirlpool’dan ise bu toplantılar için İtalya, Polonya ve İsveç olmak üzere 3 farklı lokasyondan 12 yetkili ülkemize geldiler. 

Bu projede büyük emekleri geçen Başkan Vekili Besim Oktayer, Whirlpool yetkilileri ile toplantı sonrası yaptığı görüşmeye istinaden, yetkililerin bu programdan son derece memnun olduklarını, BEYSAD’la çalışmadan bu işi bu şekilde gerçekleştirmenin çok zor olduğunu söylediklerini, Türk tedarikçileri ile çalışma fırsatı yakalayabileceklerinin konuşulduğunu iletti. Hatta bu toplantılar sırasında ve sonrasını kapsayan kısa sürede bazı üyeler ile numune alışverişi bile olduğu; en geç 6 ay içerisinde çalışma fırsatı yakalanabilecek görüşmeler yapıldığı belirtildi.

11-12-13 Haziran tarihlerinde de Whirlpool buzdolabı ve çamaşır makinası yetkilileri ile bu kez Kavacık Limak otelde benzer bir toplantı gerçekleştirilecek. O toplantı için de çizimler ve numuneler BEYSAD’a iletildi, ilgili üyelerimiz çalışmalarını yaptılar. Ancak henüz davet mailleri ilgili üyelere ulaşmadı.

Üye Girişi