TÜRKBESD’ in yeni başkanı Özcan Aydilek
Aralık 2011

BSH Türkiye CFO’su Özcan Aydilek, Avrupa pazarında üretim lideri olan Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya sanayicilerini çatısı altında bulunduran Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’nin (TÜRKBESD) yeni başkanı oldu. 

Son 10 yıllık süreçte beyaz eşya sektöründe önemli bir üretim üssü haline gelen Türkiye, sektördeki iddiasını artırarak devam ettiriyor. Türk beyaz eşya sektörünün önde gelen sanayicilerini bir araya getiren  Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) ise önümüzdeki döneme yeni başkanı yönetiminde hazırlanıyor. 

TÜRKBESD ’in 20 Aralık 2011 tarihinde yapılan Genel Kurul toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine BSH Türkiye CFO'su Özcan Aydilek seçildi. 

Türkiye’nin beyaz eşyada çok güçlü bir pazara sahip olduğunu belirten TÜRKBESD Başkanı Özcan Aydilek, “Türkiye, beyaz eşya yatırımları açısından nitelikli işgücü, gelişmekte olan pazarlara yakınlık, gelişmiş yan sanayisi ile çok cazip bir ülke konumunda. Ayrıca ileri teknolojiler, artan AR-GE faaliyetleri ve kalite standartlarının kavranması ile sektörde çok daha büyük başarılar elde edeceğimize ve küresel rekabet gücümüzü artıracağımıza inanıyoruz” diye konuştu. 

Özcan Aydilek kimdir?

1954  doğumlu olan Özcan Aydilek, orta ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı.  İş hayatına 1978 yılında Mercedes Benz'de başlayan Aydilek, 1992 yılına kadar Mercedes Benz'de  Finansman ve Mali İşler konusunda üst düzey yöneticilik yaptı. 

1992 - 1996 yılları arasında Bosch Siemens'te kurucu Genel Müdür olarak görev alan Aydilek, 1996 itibariyle BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.  İcra Kurulu Üyesi oldu. Özcan Aydilek, evli  ve 1 çocuk babası olup  Almanca ve İngilizce biliyor.  

Üye Girişi