Transfarma ile Şirketimizi Dijital Çağa Taşıdığımızı Gururla Paylaşıyoruz
Haziran 2023

Dijital Dönüşüm
Dijital teknolojiyi iş operasyonlarının ve süreçlerinin tüm alanlarına entegre etmek için dijital dönüşüm girişimimizin bir parçası olarak yeni bir ERP ve MES sistemini hayata geçiriyoruz. Bu vizyonu desteklemek için yeni nesil ERP sistemlerinden biri olan IFS ile ilerlemeyi seçtik. Bu dönüşüm, yatay ve dikey entegrasyonu gerçekleştirmemizi sağlayacaktır. ERP altyapısına entegre edilecek olan MES sistemi, dikey entegrasyonu güçlendirecek ve üretim sürecini baştan sona verimli bir şekilde yönetmemizi sağlayacaktır. Yapay zeka teknolojilerini de bu sürece dahil ederek kurumsal performansımızı ve verimliliğimizi artırmayı hedefliyoruz. Nihayetinde, dijital dönüşüm, sürekli değişen bir pazarda rekabetçi kalmamızı ve öncü olmamızı sağlayacaktır.

Robotik Otomasyon
Uzun süredir yürüttüğümüz yalın üretim çalışmalarımızı desteklemek için robotik otomasyondan yararlanarak üretim tesisimizde verimliliği artırmaya ve el emeğine olan ihtiyacı azaltmaya çalışıyoruz. Mekanik ve polisaj proseslerinde %75 oranında robotik otomasyon sağladık, montaj ve diğer proseslerde robotik otomasyonu uygulamaya devam ediyoruz. Ayrıca yapay zeka (AI) görsel kontrol sistemlerini de süreçlerimize dahil edeceğiz. Güvenli ve verimli bir üretim alanı sağlamak için otonom transfer kullanılacaktır. Sonuç olarak, tesisimiz robotik otomasyon ile daha verimli ve uygun maliyetli hale gelecek, üretimde istikrarlı kalite hedefini arttırarak sürdürecektir.

Sürdürülebilirlik
Kurumsal kimliğimizin ayrılmaz parçası olan sürdürülebilirlik kapsamında sıfır karbon 2050 hedefine ulaşmakta kararlıyız. Enerji tüketimimizi azaltmak için enerji verimliliği çalışmaları yürütüyor ve enerji tasarruflu aydınlatma kurulması, yüksek enerji sınıflı motorlara yatırım yapılması planlarını hayata geçiriyoruz. Çevresel ayak izimizi azaltmak için sürdürülebilir malzemelere ve ambalajlara geçiş yapıyoruz. Ayrıca çevresel etkimizi azaltmak ve sıfır karbon hedefimize ulaşmak için yeşil enerji çözümlerine yatırım yapıyoruz. Yenilenebilir enerji kaynakları oluşturmak üzere çatı ve arazi güneş enerji sistem yatırımları kısa dönemli planlarımızın içinde bulunmaktadır.

Ocak,2024 – IFS Uygulaması
2025 – MES Uygulaması
2024 – Yapay Zeka Görsel Kontrol Uygulaması
2030 – 90% Robotik Otomasyon
2030 – 50% Yapay Zeka Görsel Kontrol Uygulaması
2030 – 50% Otonom Taşıma
Aralık,2024 – 60% Yenilenebilir Enerji (100% yeşil elektrik kullanımı)
2025 – 12% Enerji Tasarrufu

Üye Girişi