TOSYÖV Yılbaşı Balosu
Aralık 2010

TOSYÖV organizasyonundaki yılbaşı balosu pek çok sanayiciyi biraraya getirdi...

TOSYÖV camiası TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez'in de katılımıyla TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği'nin düzenlediği Yılbaşı Balosu'nda biraraya geldi. Geceye TOSYÖV'lülerin yanısıra TOSYÖV'ün işbirliği ve güçbirliği yaptığı sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgesi temsilcileri, iş ve akademi dünyası mensupları da katıldı. 

TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği tarafından 22 Aralık'ta düzenlenen TOSYÖV Yılbaşı Balosu, sanayicilerin buluşma noktası oldu. Nakkaştepe'de Bridge Restaurant'ta gerçekleştirilen baloya TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez, TOSYÖV Başkan Yardımcısı Osman Deveci, TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği Başkanı Süleyman Karadağ, KobiEfor Genel Koordinatörü Nurdan Sönmez, İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi (Dudullu OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Önay, Dudullu OSB Bölge Müdürü Murat Fırat, BEYSAD Başkan Yardımcısı Hasan Danişment ve Besim Oktayer, BEYSAD Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Yeloğlu, Hasan Basri Aksu, Uğur Özgüç ve Murat Fırat ile birlikte akademi ve iş dünyası mensupları katıldı. Bitlisli Türk Halk Müziği sanatçısının da sahne aldığı gecede TÖSYÖV İstanbul Destekleme Derneği'ne yeni üye olanların plaketleri de verildi. Yılbaşı çekilişinin yapıldığı ve çeşitli hediyelerin dağıtıldığı gece, katılımcıların halk müzikleri eşliğinde halay çekmesi ve Kafkas halk dansları oynaması gibi renkli görüntülere sahne oldu.  

Toplantının açılışında konuşan TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez, TOSYÖV tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen KOBi Zirvesi çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Sönmez, 2011 yılının Mart ayında TOSYÖV tarafından düzenlenecek VII. KOBİ Zirvesi ile ilgili çalışmalarından sözederek, zirveyi uluslararasılaştırma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği Başkanı Süleyman Karadağ, İstanbul TOSYÖV Destekleme Derneği'nin 2 Ekim 2010 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda, iktisadi işletme kurulması kararı alındığını söyledi. KOSGEB'in danışmanlık ve eğitim desteklerinin kullandırılmasında şart olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) akreditasyonlarının 2011 yılı Ocak ayı sonunda tamamlanacağı bilgisini veren Karadağ, "Derneğimiz, danışmanlık ve eğitim verdiği KOBİ’lerin KOSGEB desteklerini kullanmasına ve yüzde 50 hibe almasına yardımcı olacak. Üyelerimizin arasında bulunan eğitmen ve danışmanlar, ayrıca TSE'den ve TÜRKAK'tan akredite olmak zorunda kalmadan KOBİ'lere hizmet verebilecekler" dedi.

BEYSAD Başkan Yardımcısı Hasan Danişment ise TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği ile işbirliği yapmak istediklerini belirterek, herkese iyi, mutlu ve sağlıklı bir yeni yıl diledi. 

Üye Girişi