Termikel'den Yeni Atak; "Davlumbaz Üretimi"
16 Ağustos 2012

“62 yıllık tecrübesiyle şimdi sıra davlumbazda” sloganıyla davlumbaz üretimini duyuran, Türkiye'nin öncü firmalarından Termikel, fırın ve ocak üretiminin yanı sıra modern mutfakların ayrılmaz üçlüsünü tüketicilerine tek bir marka çatısı altında sunmaya hazırlanıyor. Termikel, Ankara'da bulunan 60.000 m2 lik alanı ile Türkiye'nin en büyük üretim tesisleri arasında yer alan fabrikasında 2012 yılı itibariyle fırın ve ocak grubunun yanı sıra davlumbaz üretimine de başlatarak ürün gamını geliştirmeyi sürdürüyor.

16 Ağustos Perşembe günü Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrika binasında gerçekleştirilen davlumbaz üretim bantı açılış etkinliğinde Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Termikel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya,Termikel yöneticileri ve çalışanları bir araya geldi. Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya yaptığı konuşmada, ”Türkiye ihracatının 2023 yılı hedefi olan 500 milyar dolara katkı sağlamak amacıyla bir Türk sanayicisi olarak bundan böyle davlumbazı dışardan almayacağız. Kendi fabrikamızda gerçekleştireceğimiz yerli davlumbaz üretimimizle hem ülkenin ihracat payına katkı sağlamayı hem de yerli üretimi destekleyerek ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamayı böylece markamızı sürekli geliştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Seri üretim bantı, lazer kesme, abkant pres bölümlerinden oluşan davlumbaz üretim tesisinde ayrıca yüksek gerilim, topraklama gibi elektriksel güvenlik testlerinin yapıldığı bir de test labaratuvarı bulunmakta. Modern çizgi ve tasarımın öne çıktığı davlumbaz sektöründe Termikel, özellikle asansörlü ada davlumbaz modelleri panaromik dizaynları, led aydınlatma ve hareketli ön panel özellikleri ile de ankastre mutfaklara yenilik katmayı planlıyor.

 

Üye Girişi