Teknopark AŞ., ISO 16949 belgesini aldı
27 Eylül 2011

Üye şirketlerimizden Teknopark AŞ., yapılan yoğun çalışmalar ve denetimler sonrasında 27 Eylül 2011 tarihinde ISO 16949 belgesini aldı.

Beyaz ve kahverengi eşya sektörünün güçlü ve lider yan sanayi firmalarından biri olan Teknopark Grup, 2011 Eylül ayı içerisinde ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Belgesini alarak stratejik hedeflerinden birini daha gerçekleştirmiştir. Bu belgenin alınması ile Teknopark Şirketler Grubu mevcut Müşterilerine daha iyi hizmet vermenin yanı sıra özellikle “Metal Enjeksiyon parçaları“ üretiminde otomotiv sektörüne de hizmet vermeye başlayacaktır. 

Teknopark Grup bünyesinde bulundurduğu 3 ayrı fabrika ile beyaz eşya sektöründe OEM üreticilerine fan motorları, alüminyum ve zamak enjeksiyon parçaları, fişli kablo ve kablo grubu tedarik ederek şu ana kadar başarılı bir şekilde hizmet vermiştir. Şimdi ise ISO/TS 16949:2009 kalite belgesini alarak otomotiv sektörü kalite yönetim sistemine geçen Teknopark bu başarısını daha da ileri taşıma yönünde çok önemli bir adım atmıştır. 

Kalite yönetimi, bir kuruluşta operasyonların sürekli olarak iyileştirilmesi, organizasyondaki tüm çalışanların katılımı ve müşteri memnuniyetini kazanma hedefi ile en az hata ve en düşük maliyetle kaliteli ürün elde etme çabasıdır. ISO/TS 16949 KYS metotlarının uygulanmasıyla birlikte işletmelerin pazar payında, ürün ve hizmet kalitesinde, firma içi ve dışı iletişimin ve izlenebilirliğin sağlanmasında büyük faydalar sağlamaktadır. 

Yoğun rekabet, teknolojide ilerleme, dünya pazarlarının küçülmesi, kuruluşları; müşteri isteklerine uygun, istenen kalitede, istenen zamanda ürün üretilmesine itmiştir. İşte bu bağlamda beyaz eşya sektöründeki bilgi ve birikimini ISO/TS 16949:2009 standardı ile birleştirerek otomotiv sektörüne adım atan Teknopark Grup, bu belge ile birlikte hem mevcut müşterileri, hem de yeni potansiyeller için ürün kalitesini daha ileriye taşıyarak tedarik zincirini geliştirmek ve tüketiciye daha güvenilir ve teknolojik ürünler sunmak adına önemli bir ilerleme kaydetmiştir. Teknopark AŞ., Çerkezköy’deki alüminyum ve zamak enjeksiyon fabrikasında mevcut kapasitesini arttırıcı yönde yeni yatırımlar yaparak hem beyaz eşya sektörüne, hem de otomotiv sektörüne sistem sağlayıcı olarak daha da artan cirolarla hizmet vermeye devam edecektir.

Üye Girişi