Tekkan Plastik Ar-Ge Merkezi Kuruldu
Mart 2022

TEKKAN Plastik üretim stratejilerini “Sürdürülebilir bir gelecek için üretim” mottosu üzerine kurmuştur. 2020 yılından beri aktif olan Ar-Ge Merkezimizin mottosunu ise “Hayatı Taşıyan Teknolojik ve Geri Dönüşebilir Doğa Dostu Paketler” olarak belirledik ve güçlü ekibimizle güzel bir yolculuğa çıktık. Çıktığımız bu yolculukta Ar-Ge Merkezi başvurumuzu tamamladık.

Firmamız Tekkan Plastik, 29/11/2021 tarihi itibariyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen AR-GE Merkezi Belgesi'ni almaya hak kazandı.

Tekkan Plastik büyük ölçüde beyaz eşya, otomotiv ve elektrik sanayi sektörleri için çalışmaktadır. Kurulduğu 1989 yılından bu yana zengin ve özgün bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir. Plastik enjeksiyon alanında geçmişten gelen tecrübeyle ürün tasarımı, kalıp tasarımı ve üretimi ile başlayan sürece mühendislik plastikleri konusundaki bilgisi sayesinde uygun hammadde seçimi eşlik etmektedir. Plastik enjeksiyon ve kalıp faaliyetlerinin yanı sıra yetkin ve deneyimli ekiplerimiz mühendislik çözümleri ve robot otomasyon çözümleri de sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana iş birliği içerisinde olduğu tüm kurumlara AR-GE çözümleri de sunan firmamız artık AR-GE faaliyetlerini bakanlık tesciliyle yürütecektir. Her biri kendi alanında deneyimli, yüksek lisanslı ve doktoralı olan uzman AR-GE ekibimiz ve zengin laboratuvar altyapımızla sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek önceliğimizdir.

Geri Dönüşüm İnsani Bir Değerdir!
Merkeze insanı koyan firmamızın, tanımlanan bu sloganında Ar-Ge merkezinin tüm stratejilerini bulmak mümkündür. TEKKAN Plastik, konusunda deneyimli çalışanları ile plastik sektöründe bilimi ve teknolojiyi, yeni ürünleri, süreçleri geliştirmeyi, bu süreçleri inovasyonla ve akademik akılla bitirmeyi hedeflemektedir. Bilim, teknoloji, akademik akıl ve sonunda doğan İnovasyon, Ar-Ge merkezinin yol haritasıdır. Ar-Ge Merkezimizin ve altında kurulan tüm birimlerin temel hedefi, piyasa araştırmalarını ve Global plastik pazarının trendlerini kendine girdi olarak kabul edip, inovasyon yönetimine rehberlik etmek, teknik anlamda düzenli, piyasaya öncülük ederek ve kararlı büyümeyi sağlamaktır. Ar-Ge merkezinin girdi olarak kabul ettiği piyasa araştırmalarını ve Global plastik pazarının trendlerini aslında TEKKAN Plastiğin ürün odaklı gelişiminin, Ar-Ge merkezine de yansıması gerektiğini göstermektedir. Bu bağlamda gerek firma içi gerek ulusal gerekse de global beklentiler Ar-Ge merkezinin stratejilerine yön verecektir.

Merkez bünyesinde geliştirilen ürünlerin doğrulamalarını yine Ar-Ge merkezi bünyesindeki laboratuvarlar ile yaparak, en iyi kalitedeki ürünleri, en kısa sürede piyasaya arz etmek için çalışan şirketimiz, makine parkur modernizasyonunu bilimin son trendi olan Endüstri 4.0 ve yapay zekâ uygulamaları mottosu ile gerçekleştirerek, kaliteyi yüksek performansta sunmak hedefi ile faaliyetlerine başlamış ve devam etmektedir. Ar-Ge merkezi fabrikanın nümerik olarak, verilerin ışığında yönetecek metodu geliştirme gibi önemli bir görevi üstlenmesi, merkezin hedefleri arasında yer almaktadır.

İmalat süreçlerinde Ar-Ge tarafından geliştirilen metotlar sayesinde nihai ürünlerin sorunsuz, yüksek kalite ve performansta kullanılabilmesi sağlanmaktadır. Böylece Ar-Ge merkezimiz ile müşterilerimizin ilişkisi kalite ve yenilik temeline oturtularak devam edebilmektedir. 

TEKKAN Plastik, yenilikçi ve verimli tasarım teknikleri ile müşteri isteklerini göz önünde bulundurarak; yeni malzeme, geri dönüşüm stratejileri, analiz ve optimizasyona, fiziksel doğrulama ve test yöntemlerine, ileri/yeni malzeme teknolojilerine yoğunlaşmış olup, Ar-Ge çıktılarını müşteri hizmetine sunmaktadır.

Doğrulama tekniklerimiz ve tecrübemiz ile yeni bir ürünün tasarım aşamasından, piyasaya girene kadarki sürecinde her bir geliştirme girdisini sorgulayan Ar-Ge ekibimiz, ürünün pazara sunumundan sonra dahi ürünü izleyerek, ürün ömrü süresince ürün performansını ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı kendine ilke edinmiştir. Global ölçekte “Hayatın Sığabildiği Plastiği Üretebilmek” gibi bir unvan sahibi olabilmek için kısa, orta ve uzun vadede stratejiler belirlenmiştir.

Üye Girişi