TEİD Etik ve İtibar Derneği İşbirliği ile İş Etiği ve 3. Tarafların Risklerine ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı
4 Şubat 2021

2020 yılını geride bırakıp 2021 yılına umutla bakıyoruz. Bir kez daha hepimiz için sağlıklı ve verimli bir yıl olmasını diliyoruz.

BEYSAD (Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği) olarak 2021 yılında da pandemi sürecinin başından bu yana yapmakta olduğumuz online toplantı programlarımıza devam ediyoruz. Üyelerimiz için özenle konu başlıkları ve yetkin konuklar temin etmek için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bu konuda her zaman görüş ve önerilerinize açık olduğumuzu hatırlatmak isteriz.
 
2021 ilk etkinliğinde üyelerimizi TEİD Etik ve İtibar Derneği ile tanıştırma fırsatı sağladık.
2010 yılında kurulan TEİD’in amacı kısaca; özel sektörde iş etiği prensiplerinin şirket kültürünün temel taşı haline gelmesidir. Bu vizyon çerçevesinde, bugün 155’i aşkın Kurumsal Üyesi ile Dernek oldukça aktif çalışmakta, çeşitli konularda içerik sağlamakta, profesyoneller arasında bilgi ve iyi uygulamaların paylaşımına ortam oluşturacak etkinlikler düzenlemekte. Etik ve Uyum Yöneticileri Sertifika Programları ve Kurum ihtiyaçları doğrultusunda özel eğitimler gerçekleştirmekte, kurumların veya derneklerin sektörlerine uygun etik standartlarını tüm paydaşlarını kapsayacak şekilde belirlemelerine destek olmakta ve yön göstermektedir.
 
TEİD’in üyelerimize işbirlikleri sunabileceği katkı, üyelerimizin uluslararası müşteriler ve yatırımcıların etik ve uyum konularındaki beklentilerini anlamak ve bu beklentiler yönünde gerekli program, politika ve prosedürlerin hazırlanmasında kılavuzluk olacaktır. Diğer yandan, uluslararası tedarik zincirlerinin parçası olan BEYSAD üyeleri değişik mevzuatlara tabii olduğundan ülkeler özelinde de gelecekte eğitim ve/veya farklı birliktelikler organize edilebilir. Örneğin Amerika, Fransa, İngiltere, Brezilya gibi ülkelerin ulusal yolsuzlukla mücadele mevzuatlarının sınır ötesi etkileri olup, bu mevzuatlara tabii olan şirketlerin tüm iş ortaklarının da bu kurallara uyması beklenmektedir.
 

Buradan yola çıkılarak 04 Şubat Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında aşağıdaki konu başlıklarında çok keyifli, akıcı ve bir o kadar verimli ve faydalı bir online bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kurumsal Yönetim, İş Etiği Kavramları; Tayfun Zaman TEİD Yönetim Kurulu Üyesi, Integrity Partners Kurucu Ortağı ve;
Etik ve Uyum Programı ve Politikaları – Uyum Programlarında Üçüncü Tarafların Risklerinin Etkin Yönetimi – Fikret Sebilcioğlu, TEİD Yönetim Kurulu Üyesi, Cerebra Yönetici Ortağı

Yaklaşık 30 kişilik katılımla gerçekleşen etkinliğe ilgi gösteren üyelerimize teşekkür ederiz ve başka etkinliklerimizde görüşebilmeyi dileriz.

Üye Girişi