Technocast Ar-Ge Merkezi T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 669. Ar-Ge Merkezi
25 Ekim 2017

2002 senesinde kurulan TECHNOCAST Küçük Ev Aletleri, Otomotiv ve Medikal alanlarında faaliyet göstermektedir. Faaliyetlerine 2002 senesinde otomotiv alanında alüminyum jant üretimi ile başlayan Technocast ilerleyen yıllarda plastik enjeksiyon alanında yatırım yaparak beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörlerine OEM/ODM tedarikçi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Tedarikçisi olduğu sektörün önde gelen yerli ve yabancı şirketleri ile birçok yenilikçi projeye imza atan Technocast müşterilerine Tasarım ve AR-GE ile başlayarak üretim, serigrafi, montaj alanlarında servis vermektedir. 2015 senesinde AR-GE laboratuvar ve Test Merkezini yeni bir binaya taşıyan Technocast Ar-Ge çalışmalarını ağırlıklı olarak Küçük Ev Aletleri sektörüne yönelterek yenilikçi projeler üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

Kuruluş yıllarından itibaren AR-GE ve inovasyonu odak alanına koyan TECHNOCAST yatırımlarına medikal alanını da dahil ederek 2013 senesinde Çerkezköy OSB’de kurduğu temiz oda tesislerinde çalışmalarına başlamış, 2015 senesinde üretime geçmiştir.

TECHNOCAST her 3 alandaki AR-GE ve üretim faaliyetlerini Çerkezköy OSB’de 3 lokasyonda toplam 15.000 m2 kapalı alanda sürdürmektedir. Grup 2017 senesinde stratejik öncelikleri doğrultusunda küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarındaki AR-GE, inovasyon çalışmalarını ve ekiplerini bir araya toplayarak sinerji yaratmak ve faaliyetlerini tek bir merkezden yönetmek amacıyla AR-GE Merkezi kurmak üzere hazırlıklarına başlamıştır. Her 3 iş kolunda da faydalı model ve patent başvuruları olan grup, ileriki dönemlerde daha inovatif projelere imza atmak üzere 3 yıllık planlarını hazırlamıştır.

25 Ekim 2017 tarihinde TECHNOCAST Ar-Ge Merkezi T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 669. Ar-Ge Merkezi olarak onaylanmıştır.

www.technocast.com.tr / www.carre.com.tr / www.mednetic.com.tr

Üyemizi kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyoruz.
Diğer üyelerimize de güzel örnek ve motivasyon kaynağı olmaları nedenli, bu güzel haberi bizlerle paylaştıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Üye Girişi