Tatmetal'in Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrol Çalışmalarına Ödül
Aralık 2021

Tatmetal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Karabük Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen; temiz ve sürdürülebilir üretim, entegre kirlilik önleme ve kontrol çalışmaları kapsamında düzenlenen Metal Üretim ve İşleme Tesislerinin Değerlendirilmesi Projesi'nde (EKÖK-Metal) ödüle layık görüldü.

Çevresel etkisi yüksek sanayi tesislerindeki hava, su ve toprak kirliliğini ve atık yönetimini en iyi tekniklerle kontrol altına alarak emisyon değerlerini düşüren firmaların ödüllendirildiği proje kapsamında, Tatmetal uygulamalarıyla ödüle layık görüldü.

Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü (EKÖK) Yönetmeliği kapsamında düzenlenen proje, demir ve demir dışı metal sektöründe faaliyet gösteren şirket tesislerinin EKÖK yönetmeliği ve EKÖK belgelendirme sistemi gerekliliklerine göre uyum durumlarını araştırıyor; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Karabük Üniversitesi iş birliğiyle yürütülüyordu.

Yaklaşık 4000 firmanın dahil olduğu araştırmada Tatmetal sağladığı bilgiler ve saha uygulamaları itibarıyla, proje taslağında yer alan koşullara en hazır 10 tesis arasında kendine yer buldu. EKÖK Metal projesinin Ankara’da gerçekleştirilen kapanış toplantısında, Tatmetal temsilcileri en iyi uygulamalarını anlatan bir sunumun ardından ödüllerine kavuştu.

Üye Girişi