TAİDER Aile İşletmeleri Derneği İstanbul Şubesini Açtı
6 Ekim 2015

Aile şirketlerinin, yüksek performanslı ve rekabetçi kuruluşlar olarak sürdürülebilirliğinin sağlanması, gerekli olan alt yapının hazırlanması ve uygulanması için farkındalık yaratmak ve önderlik etmek amacıyla 2012 yılında İzmir’de kurulan TAİDER, ilk temsilciliğini İstanbul’da açtı.

Raffles Otel’de gerçekleşen İstanbul temsilciliği açılış toplantısında Türkiye’nin önde gelen aile şirketi sahiplerinden Şölen ve Güral Aileleri’nden Elif Çoban ve Esin Güral Argat, “Gelenek mi, Yetkinlik mi” başlıklı panelde konuşmacı olarak yer aldı. Üç yıldır sürdürdükleri çalışmaların en güçlü yönünün deneyimlerin samimiyet ve içtenlikle paylaşılması olduğunu söyleyen TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sumer Tömek Bayındır, “Bu nedenle açılışını gerçekleştirdiğimiz İstanbul İl Temsilciliği’mizin bu ilk toplantısında da paylaşımı ön plana aldık. Temsilciliğimiz ile daha fazla aile şirketine ulaşacak ve onlara üye olma, daha yakın fayda elde etme olanağı sunacağız.

İstanbul temsilcilik açılışımızın ardından, çok yakında Ankara ve Bursa temsilciliklerinin de açılışlarını planlıyoruz” dedi.

Toplantıda, o gün henüz yapılmamış olan, 6-7 Kasım tarihlerinde Swissotel Büyük Efes İzmir’de düzenlenen TAİDER 3. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi hakkında bilgilendirme de yapıldı. Zirvenin açılış konuşmacısı olarak Fortune 500 listesinde yer alan şirketlere danışmanlık hizmeti veren Dünyaca ünlü Meksikalı Pedro Langre; Aile İşletmeleri Danışmanı David Bork ise “Pozitif Psikoloji Yoluyla Aile İşletmelerinin Değişimi” konu başlığıyla, kapanış konuşmasında ise Sürdürülebilir Gelecek için Aile konulu araştırmasıyla eğitim danışmanı Polat Doğru yer aldı. İş dünyasından konuşmacılar arasında Yıldız Holding’den Ali Ülker, Yenigün Gıda’dan Necmi Alpagot, Kurumsallaşma ve Yönetim Kurulu Danışmanı Haluk Alacaklıoğlu ile birlikte Özler Tarım’dan Haldun Özler ve eşi Esen Özler, paralel oturumlarda deneyimlerini paylaşmışlardı.

Ayrıntılı bilgi için: www.taider.org.tr

Üye Girişi