Schott "smart touch", beyaz eşya kontrol panolarına yeni tasarım trendi getiriyor

Camın arkasındaki uyumlu kumanda

Bu cihazlar, artık cam yüzeyindeki girintilere dokunarak kullanılabilecek.

SCHOTT "Smart Touch" minimalist tasarımı ile beyaz eşya sektöründe kullanılan kontrol panoları için akıllı bir çözüm ve yeni bir trend getiriyor. “Smart Touch” sayesinde mevcut düğme ve butonların yarattığı görsel karmaşa son buluyor. Bu yeni tasarım tıbbi cihazlar ve diğer endüstriyel cihazlarda da kolaylıkla uygulanabilir.

"Smart Touch", cihaz üreticilerine bu açıdan sayısız yeni olanaklar sunuyor; çünkü SCHOTT, bu yeni üretim teknolojisi sayesinde kapasitif anahtarları cam yüzeyine özel bir rodajlama tekniği ile sorunsuzca ve kolaylıkla yerleştirebilme avantajı sağlıyor. Bu yeni teknoloji son tüketiciye kullanım kolaylığı sağlarken, üreticiye de kendi marka özdeşliğini sağlamlaştırma olanağı sağlıyor.

SCHOTT Smart Touch tekniği ilave bir çok dizayn avantajı da sunuyor. Nokta şeklinde kumanda elemanları oluşturmak mümkün olduğu gibi halkalar ve sürgüler şeklinde dizaynlar oluşturmak da mümkün. SCHOTT, girintileri farklı derinlik ve çaplarda, mat veya parlatılmış şekilde üretme olanağına da sahiptir. Ek tasarım seçenekleri, aydınlatma ve girintilere renklerin ve sembollerin basılmasına da olanak sağlar.

Daha fazla hijyen

Tasarım olanaklarının yanında, cam kontrol panoları klasik anahtarlara karşı bir çok ek avantaja sahiptir. Hareketli parça içermedikleri için çok uzun ömürlüdürler. Bunun dışında, cam üzerinde kir ve bakteri barındırabilecek kenar ve birleşim yerleri olmadığı için maksimum hijyen sağlar. Cam yüzey kesinlikle su geçirmez olduğu için temizlemesi kolaydır, diğer taraftan temizlik malzemelerine karşı dayanımlıdır. Bu sebeple kullanıcılara hijyen ve kolay kullanım avantaji sağlar.

Mikrometre hassasiyetinde

SCHOTT, Smart Touch için kendine ait yeni bir üretim tekniği geliştirdi. Özel bir makina sayesinde cam yüzeyinde farklı girintiler mükemmel bir şekilde işlenebiliyor. Toleranslar, sadece +/- 0,05 ile 0,2 milimetre arasında. Aktif, pasif, infrared ve akustik dalga teknolojisinde kullanılabildiği gibi kapasitif anahtarlar için de uygulanabilir. Tüm bu seçenekler, 2 ile 10 mm arasında cam kalınlığına sahip tüm düz camlarda gerçekleştirilebilir.

SCHOTT Smart Touch – elektrik anahtarı kullanımında cam yüzeyinde dokunmatik kontrol sağlar. Daha fazla basın fotoğrafı için: www.schott-pictures.net

Üye Girişi