SCHOTT Orim Cam, TSE'den "Kovid-19 Güvenli Üretim Belgesi" alan sektöründeki ilk şirket oldu
Temmuz 2020

SCHOTT Orim Cam San. ve Tic. A.Ş. ülkemiz ve dünya gündeminde olan COVID-19 salgınına karşı ilk günden bu yana aldığı üst düzey önlemlerle örnek bir davranışa imza atmıştır. Türkiye’de öncü firmalardan biri olarak ve sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, 2020 yılı başından bu yana devam eden çalışmalarını, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Güvenli Üretim Belgelendirmesi ile resmileştirmiştir.

Bu belgenin temel amacının, çalışanlarının, ailelerinin, müşterilerinin, tedarikçilerinin ve diğer tüm paydaşlarının sağlığını güven altına almak olduğunu belirten SCHOTT Orim İnsan Kaynakları Direktörü Özlem Sular, bundan sonrası için daha büyük bir sorumlulukla çalışmalarını sürdüreceklerini belirtmiştir.

Alınan tüm aksiyonların belirlenmesinde, uluslararası bir firma olmanın avantajı ile tüm lokasyonların ortak bilgi ve tecrübesi kullanılmış, kırktan fazla ülkede bulunan fabrikaları ile koordineli olarak çalışılmıştır.

SCHOTT Orim, bir yandan iş sürekliliğini sağlarken, diğer yandan aldığı önlemler ile güvenilir bir yaklaşım sergileyerek üstendiği sosyal sorumluluk bilinci ile de birçok firmaya örnek olmuştur.

Üye Girişi