Schott; Bolu'da Yeni Fabrikasını Açtı
Eylül 2022

Alman özel cam üretici SCHOTT’tan geçtiğimiz Haziran ayında Bolu’ya 9 Milyon Avro’luk yeni yatırım yaptı.

Dünya genelinde 34 ülkede, 137 yıllık tecrübe, 17 bin 300 çalışan ve 34 fabrikasıyla faaliyet gösteren cam şirketi SCHOTT, Türkiye'ye yatırımlarını devam ettirerek Bolu'da 9 milyon avroluk yatırımla hayata geçirdiği yeni fabrikasını iş ortakları ile birlikte özel bir açılış töreni ile açtı.

Nitelikli cam konusunda dünyanın önde gelen firmalarından biri olan ve Türkiye'de 1989 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren, Türkiye'den 4 kıtada 20 ülkeye ürün ihraç ederek, Bolu ve Tekirdağ Çerkezköy fabrikalarıyla beyaz eşya sektörüne yönelik düz cam üretimi gerçekleştiriyor.

SCHOTT'un Bolu’da yeni açacağı fabrikasında 20 bin metrekarelik kapalı alanda, kapasitesini %50 arttırarak, müşterilerinin hayallerini gereceğe dönüştürecek yenlikleriyle;  fırın, ocak, davlumbaz ve buzdolabı ön kapak camları ağırlıklı olmak üzere katma değeri yüksek cam üretimi yapacak.

SCHOTT; ortalama bir buçuk yılda inşa ettiği bu tesisle yeni istihdam imkânları oluşturacak, yurt dışına ihracatı yapılacak ürünlerle de Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak. Yeni istihdam fırsatı oluşturan Bolu fabrikada şu anda; 700 olan çalışan sayısı 1.000'e çıktı. Tasarım odaklı, yenilikçi, fonksiyonel cam üreten kapasitesi ve yüksek kaliteli servisi ile 20 yıldır Türkiye’de hem üreticilerin, hem de tüketicilerin hayatını kolaylaştırıp ilham vermeye odaklanan SCHOTT; bugün etkileyici bir dijital alt yapıya sahip yepyeni ve son teknoloji ile tasarlanmış yeni üretim tesisinin açmanın gururunu yaşıyor.

SCHOTT Yönetim Kurulu üyesi Dr. Heinz Kaiser’in ev sahipliğinde gerçekleşen törene, Bolu Valisi Sn. Erkan Kılıç ve Bolu Belediye Başkanı Sn. Tanju Özcan, iş dünyasının ve sektörün değerli temsilcileri katıldı. Dr. Kaiser, "Bu büyük adım; kalite, teslimat güvenilirliği ve yeniliklerle müşterilerimizin ev aletlerindeki başarı öykülerine katkıda bulunmaya devam etmemizi sağlayacak" diye ekledi.

Üye Girişi