Sarıgözoğlu Çıraklık Eğitim Merkezi’nin 2. Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (MOSB) faaliyet gösteren Sarıgözoğlu Hidrolik A.Ş.’nin 2013 yılında açmış olduğu ve 76 öğrenciye eğitim veren Çıraklık Eğitim Merkezi’nin 2. mezuniyet töreni gerçekleşti. Makine teknolojisi alanından endüstriyel kalıp dalından 14, metal teknolojisi alanından sac işleri dalından ise 3 öğrencinin mezun olduğu ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin Eğitim Salonu’nda yapılan törene Sarıgözoğlu Hidrolik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SARIGÖZOĞLU, Başkan Yardımcısı Levent  SARIGÖZOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Recep DERNEKBAŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail KOÇ,  Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin ÇENGEL, Yunusemre Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Vekili Hasan ÇOLAK, Yunusemre Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ramazan ADAM, Yunusemre Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Metin ULUS, Metal İşleri Öğretmeni Neçdet ÇEMİŞKEZEK, Matematik Öğretmeni Dilek KURT, SKP Makine Genel Müdürü Ramazan SÖNMEZ, Tiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep TİRYAKİ GÜRKAN,  öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Mustafa SARIGÖZOĞLU, “Üç yıl önce çocuk olarak ve ağlayarak aramıza katılan, adapte olmakta zorlanan ama öğretmenlerinin, ustalarının ve ailelerinin katkıları ile azmederek bugünlere gelen öğrencilerimizin mezuniyetini bir üniversite mezuniyeti gibi abartmış olsak ta hakkımızdır” diyerek, duyduğu heyecan ve gururu paylaştı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Recep DERNEKBAŞ ise “Bugün 3 yıllık bir çalışmanın hasadını aldığımız bir gün. Öncelikle bu yolda bize evini açan, gönlünü açan Sarıgözoğlu firmasına çok teşekkür ediyorum. Çünkü ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine, katma değerine katkı sağlayacak gençlerimizi kendi bünyelerinde açtıkları eğitim kurumunda kendi disiplinleri içinde yetiştirerek yükümüzün bir kısmını aldılar. Sarıgözoğlu gerçekten Manisa’mıza ülkemize örnek teşkil edecek bir projeye imza attı. Bu durumun sanayimizdeki diğer firmalarımıza örnek olacağını ve bu konudaki çalışmalarımızı daha da büyüteceğimize inanıyoruz. Sarıgözoğlu’nda işe başlayacak olan bütün mezunlarımıza başarılar diliyorum” diyerek Sarıgözoğlu’na duyduğu minneti ifade etti. Recep DERNEKBAŞ konuşmasında; artık mesleki eğitimin ülkemizin dünya ile rekabet etmesinde büyük rol oynadığını, bu sebeple bu yıl mesleki eğitim yılı ilan edildiğini, mesleki eğitim alan öğrencilerin hem kalfalık-ustalık diploması hem de ortaöğretim diplomalarını alabilmeleri gibi çok ciddi çalışmalarının olduğundan da bahsetti.

Tören başarılı öğrencilerin sertifikalarının katılımcıların coşkulu alkışları içinde kendilerine takdim edilmesi ile devam etti, ardından da İl Milli Eğitim Müdürü Recep DERNEKBAŞ tarafından mezun öğrencilerin diplomaları verildi.

Ayrıca okul öğretmeni Halit YAVUZ ve İbrahim ÖZÖZTÜRK, bütün okul öğrencilerine, bu eğitim ve öğretim yılının yorgunluğunu atabilmeleri için önceden organizasyonu yapılan ve gelenek haline gelen haftasonu için aquapark’ta sınırsız eğlence müjdesini verdi.

Tören, mezun öğrencilerin ondan geriye sayarak keplerini havaya atmaları ile sona erdi.

Üye Girişi