OZUBEX'de Dijital Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Sektörel Strateji Çalıştayı Gerçekleşti
28-29.09.2023

BEYSAD, Özyegin Üniversitesi ve TÜSIAD işbirliği ile Avrupa Birliği ve Türkiye mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı (IPA) kapsamında desteklenen ve ilerlemekte olan “Sanayi 4.0 Mükemmeliyet
Merkezi Kurulması ile Türkiye'deki KOBI'lerin Dijital Dönüşümü” projesi kapsamında etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

 

OzUBEX'in sanayinin ikiz dönüşüm yolculuğuna yön vermek amacıyla organize ettiği iki günlük "Dijital Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Sektörel Strateji Çalıştayı" 28-29 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul'da Özyeğin Üniversitesi-BEYSAD (OZUBEX) Mükemmeliyet Merkezimizde gerçekleşti. Son derece verimli geçen toplantı oldukça ilgi gördü.

Çalıştay, Sinan Yorgancıgil’in açılış konuşmasıyla başladı. Yorgancıgil etkinliğe dair görüşlerini şu şekilde dile getirdi: "Dijital Ekonomi" büyüklüğü olarak 50 Milyar USD ile G20 listesinin sonunda bulunan ülkemizde boşa geçecek 1 günümüz bile yok! Bunun için OzUBEX ve benzeri ekosistemleri çok önemsiyorum.

 

Bütün dönüşümler insanla ve insan için yaşanır. Bunun tersi mümkün değildir! Bu nedenle ülkemizdeki dijital ve yeşil dönüşümün de bu bakış açısıyla gerçeğe dönüşmesini canı gönülden diliyorum!”

 

Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri, Türkiye’de Beyaz Eşya Sektörü’nde Dijital Dönüşüm İçgörüleri, BEYSAD üyeleri için önceliklerin belirlenmesi, Sürdürülebilirlik ve Emisyonlara Giriş, Üretimde Sürdürülebilirlik Paneli ve çeşitli sunumların gerçekleştiği 2 günlük çalıştay, çıktıların değerlendirilmesi ile sona erdi.

 

Etkinliğe katılan tüm üyelerimize teşekkür eder, gelecek etkinliklerde tüm üyelerimizle görüşebilmeyi dileriz.

Üye Girişi