Koçsistem işbirliği ile; “Beyaz Eşya Sektörü Tedarik Sanayinde Dijital Dönüşüm Gündemi Nasıl Şekilleniyor?”
11 Eylül 2020

BEYSAD online bilgilendirme görüşmelerimiz ve eğitimlerimiz sürmektedir ve üyelerimizden gördüğümüz ilgi, bizleri mutlu etmektedir.

BEYSAD olarak, Türkiye’nin öncü teknoloji şirketi KoçSistem ve KoçSistem'in Boston Consulting Group (BCG) işbirliğiyle kurduğu iştiraki KoçDigital ile 11 Eylül Cuma günü Beyaz Eşya Sektörü’nün dijital dönüşümünde önemli rolü olan teknoloji trendleri ve uygulama örneklerine dair, alanında uzman konuşmacıların yer aldığı, yaklaşık 2 saatlik bir webinar düzenledik.

BEYSAD üyelerine özel olarak düzenlenen, 35 kişinin katılımı ile gerçekleşen, teknolojinin geldiği noktayı, bu teknolojilerin iş süreçlerimizde nasıl fark yaratabileceğini ve sektörde yapılan farklı proje örneklerini dinleyebildiğimiz bu organizasyona değerli katılımları ve katkıları için öncelikle KoçSistem Ekibine ve tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Program, BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ş. Burak Özaydemir’in hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Ardından Koç Sistem Dayanıklı Tüketim Sektörü Kıdemli Segment Pazarlama Yöneticisi Sayın Ezgi Tanık Acar’ın KoçSistem Tanıtımı & Odak Sektör Bakış Açısı başlıklı sunumu gerçekleşti.

Sonrasında; Dayanıklı Tüketim Sektör Lideri Sayın Emir Türkmen tarafından aşağıdaki konu başlığı ve alt başlıklarda önemli bilgilendirmeler yapıldı.

Nesnelerin İnterneti Dayanıklı Tüketim Sektörünü Nasıl Dönüştürüyor?

  • Tedarik Sanayi’nde IoT ile üretimde verimlilik nasıl arttırılabilir? Çalışan, Parça, Vardiya Optimizasyonu çözümleri nasıl hayata geçirilebilir?
  • Ürün Kalite Kontrol süreçlerin nasıl daha dijital hale getirilebilir? Kestirimci Bakım uygulamaları nelerdir?
  • Akıllı Sosyal Mesafe çözümleri gibi Covid-19 ile İhtiyaç Duyulan Dijitalleşme Alanlarından; Tedarik zinciri ve üretim gibi anahtar alanlarda fark yaratan İleri Analitik Çözümlerine teknoloji sektörü nasıl şekillendiriyor?

Bir sonraki sunumda; e-Çözümler Pazarlama Kıdemli Ürün Yöneticisi Sayın Akın Aksu ise aşağıdaki konularda bilgilendirme yaptı.

e-Belge Çözümleri Firmaların Hayatını Nasıl Kolaylaştırıyor?

  • Covid-19 sonrası sosyal teması en aza indirgemeye çalıştığımız bu dönemde e-Çözümler ürün ailesi e-İrsaliye, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter ürünleri firmaların hayatlarına nasıl katkılar sunuyor?

Son sunum konuğu olarak RPA Pazarlama Ürün Yöneticisi Sayın Anıl Birkan aşağıdaki konu başlığında geniş bir bilgilendirme gerçekleştirdi.

Tedarik Sanayinde Robotlar İş Başında: Dijital İş Gücü RPA & OCR 

  • Şirketlerin dijital dönüşüm yolcuğunda RPA teknolojisi üzerine geliştirilen  Dijital İş Gücü ve OCR teknolojileri işte verimliliği artırmak, hızlı, hatasız ve kaliteli çıktılar üretmek için nasıl kullanılıyor?

Program sorularla sürdü ve yaklaşık 1,5 saatte tamamlandı.

Bir başka etkinliğimizde görüşebilmeyi dileriz…
 

Üye Girişi