‘İhracatın Metalik Yıldızları' belli oldu
21.07.2023

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından 2022 yılında sektöre katkı sunan başarılı ihracatçıları onurlandırmak amacıyla düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni Raffles Otel’de gerçekleştirildi.

 

Sektörün önde gelen firma ve dernek temsilcileri ile yapılan toplantı ve çalıştaylarda ihracatı geliştirecek öneri ve faaliyetler değerlendirilmekte ve hayata geçirilmek üzere çalışmalar yürütmekte ve sektörlerde yaşanan sorunları tespit ederek çözüm üretmekte olan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) sektörün başarısına katkı sağlayan ‘İhracatın Metalik Yıldızları’nı düzenlenen törenle ödüllendirdi.

 

İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen törene Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, TİM Başkan Vekili Adil Pelister, TİM Yönetim Kurulu Üyeleri Başaran Bayrak ve Salih Zeki Poyraz, TİM Muhasip Üyesi Mustafa Şenocak, İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Küçükkaya, İSO Meclis Üyesi İsmail Gülle, İHBİR Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Taycı, İDDMİB Başkan Yardımcıları Sevgür Arslanpay ve Talha Özger, Ambalaj Komite Başkanı Zeki Sarıbekir, Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı, EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder ve birçok üye firma katıldı.

 

Ödül kazanan BEYSAD üye firmaları ve ihracat alanları şu şekilde:

  • İhracatın Şampiyonları Birincisi: Kibar Dış Ticaret (Kibar Holding iştiraki Assan bir BEYSAD üyesidir)
  • İhracatın Şampiyonları İkincisi: Sarkuysan
  • Alüminyumdan Mamul Ürünler İkincisi: Tuğçelik
  • Bakır Çubuk ve Profiller Üçüncüsü: Sarkuysan
  • Bakır Tel ve Örme Halatlar Birincisi: Sarkuysan
  • Döküm Mutfak Eşyaları Birincisi: Lava
  • Demir Çelikten Mamul Ürünler Birincisi: Vestel
    Demir Çelikten Mamul Ürünler İkincisi: Haier
  • Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana İkincisi: Turaş

 

Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD) olarak davet edildiğimiz Yönetim Kurulu Başkanımız Deniz Yasemin Aksu ve Dernek Genel Sekreterimiz Aysegul Koc tarafından temsil edildik. “Sektöre Destek Veren Sivil Toplum Kuruluşları” kapsamında tebrik edildiğimiz törende pek çok üyemiz ile bir araya gelme fırsatı bulduk.

 

Kusursuz ev sahiplikleri için İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu nezdinde tüm İDDMİB ekibine teşekkür ederiz.

 

BEYSAD olarak, Türk iş dünyamızın ve sektörün ihracat hedefine ulaşmasına büyük katkısı olan ve ödüle layık görülen tüm ‘Metalik Yıldız’ üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz…

Üye Girişi