Haluk Selvi işbirliği ile “Yeni Normal Dönemde Finansal Risk Yönetimi”
21 Mayıs 2020

21 Mayıs Perşembe günü BEYSAD Programı üzerinden; USDAD (Değer Arttırma Danışmanlığı) Yönetim Direktörü ve BEYSAD Dergi Yazarı Sayın Haluk Selvi “Yeni Normal Dönemde Finansal Risk Yönetimi”  konu başlıklı sunumu ile 31 kişilik katılımcı grubumuzu bilgilendirdi.

İlgili toplantı için hazırlamış olduğu önyazıda Sayın Haluk Selvi yapılan toplantıya ilişkin şu bilgilendirmeleri yaptı.

“Hakikaten de 21.yy’ın ilk çeyreğine damga vuran ve halen içinde olduğumuz Covid19 Pandemi süreci, İnsanoğlunun Mars’ta yaşam fırsatlarını aradığı bir dönemde gelişmişlik ve zenginlik seviyesine bakmaksızın tüm toplumlara çok acı bir ders verdi. Adeta bir Krizden öte pek çok belirsizliği ve soru işretlerini içeren yen bir dönemde bu Kaosu yaşamaya başladık. 

An itibarı ile kısmen kontrol altına alınabilen pandemi süreci sonrası yeni bir döneme yeni normal tanımıyla girilecek.  Artık Hepimiz biliyoruz ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Krizlerin; iyi yönetilemeyen, profesyonelliği ve verimliliği düşük İşletmeleri oyun dışına çıkarmak veya lig düşürmek gibi bir yönü bulunmaktadır. Kapitalist sistemleri harekete geçiren temel itici güç bahsi geçen bu “Yaratıcı Yıkım” denen teoridir. Pandemi süreci sonrası yeni normale girişte bu teori çalışacak ve içinde bulunduğumuz eko sistemde insanoğlunun tüketim ve üretim alışkanlıkları dönüşecektir. Yeni ürünler, yeni üretim yöntemleri, yeni örgütlenme biçimleri ve yeni endüstriler oluşacaktır.

Üye Girişi