Haier Europe Türkiye Tedarikçi Davetleri
3,6,9-16 Eylül 2021

Haier Eskişehir yeni çamaşır kurutma makinesi fabrikası devreye alınmış olup, Türkiye yatırımları kapsamında Eskişehir OSB Haier Kampüs içerisinde yeni bir bulaşık makinesi fabrikası inşaat çalışmaları da devam etmektedir. Bu haberleri kutlamak ve geleceğe yönelik planları karşılıklı paylaşmak adına yeni tesiste, küçük gruplarla, 3, 6, 9 ve 16 Eylül tarihlerinde bir dizi etkinlik organize edilmiştir. Etkinlikler; açılış ardından, teknik fabrika turu, sunum, değerlendirmeler ve öğle yemeği ile tamamlanmaktadır.

Etkinlikte ilk olarak Çamaşır Kurutma Makinesi Fabrika Müdürü M. Kemal Çayırlı, yatırımlar ve inşaat ayrıntılarına ilişkin, video üzerinden keyifli ve samimi bir bilgilendirme yaptı.

Sonrasında, CFO Hilmi Ersoy tarafından Tedarikçi Finansman Sistemi üzerine ayrıntılı bir sunum yapıldı ve tedarikçilerin sorunlarını samimiyetle dinlemek üzere soru-cevap olanağı sunuldu.

Son sunum Haier Europe Türkiye Satınalma Direktörü Maurizio Lanzara tarafından gerçekleştirildi. Bay Lanzara; “nerdeyiz, nerede olmak istiyoruz ve bunu nasıl yaparız” konu başlıkları çerçevesinde bir sunum gerçekleştirdi. Dünya’nın en büyük beyaz eşya firması olan Haier olarak, Türkiye’ye çok önemli yatırımlar yapmakta olduklarını, 2023 itibariyle Haier olarak Çin’den sonra en büyük bölgenin Türkiye olacağını belirtti. Avrupa pazar paylarının %7 ile Avrupa’da 5. Sırada olduklarını; 2023 itibari ile hedefin 3.’lüğe yükselmek olduğunu kesin bir dille belirtti. Smart ürünlerde Avrupa’da birinci olduklarını ancak tüm ürün gruplarında da pazar payını artırabilmek için satışı %70 yani 2 kat artırma hedefleri olduğunu belirtti. Bu başarıyı tedarikçileri ile sağlayabileceklerine de vurgu yaparak; “Doğru ve hızlı iletişim akışı oluşturmalıyız, bunun için bir sistem yazılımı üzerine çalışmaktayız ve 9 ay içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz” açıklaması ile sözlerine son verdi.

Bizler de BEYSAD olarak bu etkinlik programları için teşekkür ediyoruz ve yeni yatırımların sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.    

Üye Girişi