Haier Europe 2019 Tedarikçi Toplantısı yapıldı
13 Kasım 2019

Hatırlanacağı üzere 2018 yılında, Dünyanın en büyük beyaz eşya şirketlerinden Çinli Qingdao Haier, İtalyan beyaz eşya üreticisi Candy Hoover Group'u satın aldı. Dünya çapındaki rekabet gücünü artırmak için Haier’in yaptığı bu birleşme hamlesi, beyaz eşyada Çin’den sonra en büyük üretici olan Türkiye’nin dünyadaki yeri açısından da oldukça önemli.

Bu birleşme sonrası yapılan ilk Tedarikçi Günü, 400’ün üzerinde kişinin katılımı ile İstanbul’da gerçekleşti. Gelecek planlarının paylaşıldığı bu özel toplantıda Haier Europe olarak üst düzey yetkililerden önemli bilgiler edinildi.

İlk olarak sahne alan Haier Europe CEO Bay Yannick Fierling; Haier’in ve Candy-Hoover’in doğuşlarından başlayıp, birleşme sürecine ve birleşmeden beklentilere ilişkin geniş perspektifte bir sunum gerçekleştirdi. Etkileyici videolarla renklenen sunum ilgiyle izlendi. Bu satınalmanın Haier’in ilk satınalması olmadığını ve geçmişte önemli birleşmeleri gerçekleştirdiğinin ve başarı ile sürmekte olan yapılar olduğunun altını çizdi. İşin direksiyonunu bu satınalmalar yapılan ülke profesyonellerine bırakıldığının altını özellikle çizdi. Çin ve İtalya birleşimi bu yeni oluşumda iki tarafın da en iyi yönlerinin üzerinde durup kaliteden ödün vermeden Dünyada söz sahibi olma stratejilerini paylaştı. Beyaz Eşya satarken ürün değil deneyim satıyoruz diyerek işlerinde müşteriye verdikleri önemin altını çizdi.

Sonrasında Yıkayıcı, Pişirici ve Soğutucu İş sektörlerinin yöneticileri, birimlerine ilişkin ayrıntılı bilgilendirmeler paylaştılar.

Son olarak konuşan Grup Satınalma Direktörü Corrado Lo Maglio, grup olarak kalitede büyük bir değişim öngördüklerini, bu konuda da sahiplenme sağlamak istediklerini ve tedarik zincirinin en büyük sahiplenilen alan olduğunu belirterek tedarikçilerinden özellikle destek ve özveri beklediklerini iletti. En rekabetçi fiyatlarınızı bekliyoruz mesajını net bir biçimde paylaştı.

Programın sonunda akşam yemeğine geçildi ve Tedarikçi Başarı Ödülleri paylaşıldı.
En İyi Kalite Ödülü: DE-KA Elektroteknik San. ve Tic. A.Ş.
En İyi Endüstriyel İşbirliği: Borçelik Çelik San. ve Tic. A.Ş.
En İyi İnovasyon Ödülü: Arma Filtre Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.
En İyi Hizmet Ödülü: Şahterm Elektrikli Isıtıcılar San. Tic. Ltd. Şti.

Davetli olan tedarikçilerin neredeyse tamamının BEYSAD üyelerinden oluştuğu gecede; ödül almaya hak kazanan tüm firmaların üyelerimizden olması da bizleri ayrıca gururlandırmıştır.Tüm üyelerimizi kutluyor, başarılarının devamını ve diğer tüm üyelerimize örnek teşkil edebilmesini diliyoruz.

Üye Girişi