Gizemfrit Çin'de Hedef Büyütüyor
26 Kasım 2018

Çin pazarında etkinliğini arttırmak için yatırım planları yapan Gizemfrit, ilk adımlarını Çin’de ofis açarak ve internet sitesine Çince dil opsiyonunu da ekleyerekattı.  Çin’e 8 bin ton ürün ihraç eden Gizemfrit, Çin’de açtığı ofis sayesinde üreticilerle birebir görüşme fırsatı yakalarken Çince web sitesi ile Çin pazarında iletişimini arttırarak 2020 yılında pazar liderliğini hedefliyor.

Dünyanın ikinci büyük emaye kaplama üreticisi Gizemfrit önümüzdeki dönemde Çin’deki faaliyetlerini arttırma planları doğrultusunda Çin’de ofis açtı. İhracatının %30’unu Çin’e yapan Gizemfrit’in büyüme planları arasında Çin önemli bir yer tutuyor. Çin’e yeni yatırımlar için fizibilite çalışmalarını sürdüren Gizemfrit, Çin’de ofis açmanın yanı sıra web sitesine de Çince dil desteği ekledi. 

Çin’in Gizemfrit için çok önemli bir pazar olduğunu belirten Gizemfrit Genel Müdürü Veysi Küçük, önümüzdeki yıl Çin’de yüzde 20 büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Küçük, “Çin, dünyadaki en büyük emaye kullanıcısı olan ülke. Termosifon pazarı olarak bilinen bu ülkede önümüzdeki yıllarda fırın üretimi daha da artacakken, paralel olarak emaye kullanımı da iki katına çıkacak. Şu an Çin pazarının değeri 200 milyon dolar civarında. Biz de bu fırsatı görerek yatırımlarımızda Çin’e ağırlık veriyoruz. Gizemfrit olarak ihracatımızın yüzde 30’unu Çin’e yapıyoruz. Hedefimiz ise 2020 yılında emaye sektöründe pazar lideri olmak. Şu an halihazırda Çin’de satış ekibimiz ve bir depomuz bulunuyor. Buna 5 çalışanımızın olduğu yeni ofisimiz de eklendi. Hem ofisimiz hem de Çince dil opsiyonu sunduğumuzinternet sitemizle Çinli potansiyel ve mevcut müşterilerimiz bize daha kolay ulaşabilecek” dedi.

Üye Girişi