GENÇ BEYSADLILAR InfoTRON ile 3D Çözümler Etkinliğini Gerçekleştirdi
25 Mart 2019

Genç BEYSAD Komitesi 25 Mart 2019 tarihinde 11 kişilik bir grupla InfoTRON 3D Teknoloji Çözümleri Genel Merkezi’nde bir etkinlik düzenledi ve +90 3B Dijital Fabrika gezisi gerçekleştirdi. Etkinlikte 3D Teknolojilerine ve yapılan gelişmiş örneklere ilişkin bilgiler alındı. Son derece ufuk açıcı bu organizasyondakidesteklerinden dolayı InfoTRON İş Geliştirme Danışmanı Sayın Uğur Yurttaş ve Pazarlama Yetkilisi Sayın Damla Kaplan nezdinde genç ve dinamik tüm InfoTRON ekibine ve katılımları için Genç BEYSADLI üyelerimize teşekkür ederiz.                        

Toplantı ilk olarak genel 3D yazıcılara ilişkin teknik bilgi ve gelişime ilişkin özetle başladı. Yüksek teknolojiye dayalı çözümler ve hizmetler üretmek amacıyla Tarcan Kiper ve Burak S.Pekcan tarafından Haziran 1994’te kurulan infoTRON, İstanbul ve Ankara ofisleri ile endüstrinin değişik konularında, öncelikle Türk Sanayi’ne ve dünyanın çeşitli yaratıcı kuruluşlarına [+] değer katmaktadır.

infoTRON’un Misyonu, var olan yüksek teknolojiyi kullanarak veya gereken yeni teknolojik çözümler oluşturarak, en kısa zamanda, en iyi ürün veya servisi sağlayarak, müşterilerine değer katmak ve aynı zamanda kişisel bilgi, yetenek ve işbirliğini arttırabilmek olarak belirlenmiş olup, yapılan etkinlikte bunu görme ve deneyimleme fırsatımız olabildiği için mutluyuz.

InfoTRON, ürün tasarım ve geliştirme hizmetleri; tersine Mühendislik, 3D tarama ve modelleme; sanal gerçeklik; artırılmış gerçeklik gibi pek çok konuda sizlere çözüm sunabilecek durumda olup;showroom’unda buna benzer konuları deneyimleyebileceğiniz keyifli de bir ortam sağlıyor.

+90 3B Dijital Fabrika hakkında:
+         : Türkiye’ye “+” değer katmak
3B       : 3 Boyutlu
+90     : Yüzde yüz yerli

+90, 2005 yılında InfoTRON’un içinden çıkıp, kendini olumlu yönde ayrıştırıp, geliştirebilmiş bir spin-off başarısıdır…

2005 yılından bugüne kadar Türkiye sanayisinde ürün geliştirme yapan firmaların prototip ve az adetli parça ihtiyaçlarına profesyonel 3 boyutlu yazıcılar ve hızlı kalıplama teknolojileri kullanarak üretilen parçalar ile çözümler üreten bir yapı… Uzun soluklu bu yolculukta elde edilen bilgi birikimi, tecrübeler ve birçok profesyonel katmanlı imalat sistemine sahip makine parkuru ile ülke sanayisine katma değer üretmeyi kendine görev edinmiş bir oluşum…

Bu vizyoner yapı ile, çok yakın gelecekte kişiye ve uygulamaya özel tasarım ve üretim taleplerinin artacağı öngörülüyor ve bu ihtiyaca katmanlı üretim teknolojileri ile çözüm oluşturulması hedefleniyor. Müşterilerinin acil parça ihtiyaçlarını en kısa zamanda, en kaliteli şekilde, doğru teknolojileri kullanarak ve hatta yeni teknolojik çözümler oluşturarak hem kendilerine hem de müşterilerine değer katabilmek önceliğinde çalışmaları sürüyor. Bizler de kendilerini tebrik ediyoruz ve başarılı nice 25 yıllar diliyoruz.

Çok farklı bir dünyayı yakından tanıma fırsatı bulabildiğimiz etkinlikteki tüm deneyimlerimizi buradan paylaşabilmemiz olanaksız elbette ama 3D yazıcının faydaları hepimiz için önemli olduğundan; sizlerle de paylaşmak isteriz:

+ Tasarım özgürlüğü
+ Esnek ve hızlı çözüm /smart yapılar
+ Overmolding / katmanlı üretim, herşeye uygunluk
+ Hafif parçalar
+ Tedarik zinciri verimliliği, parça bütünlüğü, talep üzerine üretim
+ Akıcı tasarım revizyonları
+ Anında üretim
+ Personel kaynağının efektif kullanımı
+ Inhouse çözümler /Gizlilik
+ Ürünlerin hızla piyasaya sürülebilmesi
+ Daha az malzeme atığı
+ Kişiselleştirilmiş ürünler, yeni iş modelleri

Üye Girişi