Geleceğin Etiketleri
Mart 2016

“Elektronik Sanayii ve Sektör İlişkileri Konferansı”nın teknoloji sponsoru olan BEYSAD üyesi EDES Etiket; kendi alanında gelecek 20 yıl içerisinde nelerin değişeceğini “İhtiyaca göre Değişim” temalı konuşmada dinleyicilere aktardı.

Sektörde bugüne kadar Arçelik, Beko, Vestel, Doğtaş, İstikbal, Bellona, ECA, Baymak, Alarko gibi bir çok ulusal ve uluslararası markaya hizmet veren ve 2005 yılında %100 yerli sermaye ile kurulan EDES Etiket Genel Müdürü Çiğdem Sertkaya Temizkan “Elektronik Sanayii ve Sektör İlişkileri Konferansı”nın ardından yaptığı açıklamada:” Son 4 yılda %60’lık bir büyüme gerçekleştirdik ve en büyük gelişimi Thincut adını verdiğimiz 20 yıl korumalı inceli faydalı patente sahip ürünle yaşadık. AR-GE ve inovasyon konularına yaptığımız yatırımı 10 yıl içerisinde aldık diyebilirim. Hizmet verdiğimiz markalarımızla büyümeyi ve uzun yıllar birlikte çalışmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kendi alanlarında adeta geleceğin danışmanlığını yaptıklarını belirten Temizkan “2015 yılında yapmış olduğumuz %30’luk ihracat payımızla 3 kıtaya yayılmış durumdayız. Herşey de olduğu gibi akıllı teknoloji ile ürünlerimiz de akıllı olmaya başlayacak ve somut olmaktan çıkıp soyutlaşacaklarını, belki bir frekans dalgasıyla bize ne marka olduklarını söyleyeceklerini hayal ediyoruz. Değişen teknoloji ihtiyaçlarına göre kendini hızla değiştirebilen firmamız alanında öncü firma olmaya devam edecektir.” dedi.

Üye Girişi