Frigoglass Yardımcı Sanayi Günü’nü Dubai’de yaptı
Aralık 2011

Dünyanın en büyük ve yaygın Ticari Soğutucu Dolabı (ICM) üreticilerinden olan, Coca-Cola’nın ana tedarikçisi Frigoglass bu yıl Yardımcı Sanayi Günü’nü Dubai’de yaptı. Toplantının sloganı “İlk Önce Müşteri/ First Customer” dı. Soğutucunun dışında cam şişe gibi farklı alanlarda da faaliyet gösteren Frigoglass’ın Dubai’deki davetini Dubai’deki Frigoglass Cam Şişe imalatı fabrikası organize etti. 2 gün süren toplantılara Dünyanın çeşitli yerlerinden davet edilen 55 yardımcı sanayi ile birlikte 8 Türk Yardımcı Sanayicisi de katıldı. Birinci gün akşam yemeğinde başlayan birliktelik, ikinci gün Frigoglass’ın Dünya pazarını değerlendirmesi ve 2012 hedeflerini açıklaması ile devam etti. İkinci gün yapılan bir Work Shop çalışması ise Yardımcı Sanayilerin Frigoglass’ın çalışma felsefesini anlaması adına çok faydalı oldu. 

2011’i değerlendiren Frigoglass Satın alma Genel Müdürü Sn. Bostanis, Frigoglass için 2011’in çok başarılı geçtiğini, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Şirket alarak oradaki faaliyetlerini de arttırdıklarını ve 2012’den büyük beklentileri olduğunu, fakat önümüzdeki günlerin tüketici beklentileri açısından kalite ve fiyat adına zor bir yıl olacağını, Frigoglass için kalite ve sürdürülebilirliğin çok önemli olduğunu söyledi. 

Geçtiğimiz sene Türkiye’de, bu sene ise Dubai’nin etkileyici atmosferi ve sıcak Aralık ayında bir araya gelen Türk Yardımcı Sanayicileri Frigoglass’ın ev sahipliğinden çok memnun kaldıklarını önümüzdeki sene yapılacak toplantıyı Frigoglass’ın faaliyet gösterdiği başka bir ülkede yapmasını talep ettiler. Sayın Bostanis Frigoglass Dünyada yayılmış fabrikalarına Türkiye’den daha fazla mal almak istediğini belirtirken Türkiye’deki kadrosunda bu hedef ile yeni bir organizasyona gittiklerini, Türkiye Satınalma Müdürü Gizem Madralı’nın hedeflerinden birinin de daha fazla Türk Yardımcı Sanayi ürününün Frigoglass’ın diğer fabrikalarında da kullanılmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Üye Girişi