Erdemir Grubu Türkiye’nin En Büyük Çelik Servis Merkezi’ni Manisa Bölgesi’nde “Çelik Ve Yaşam” Heykel Sergisi.
12 Kasım 2015

ERDEMİR GRUBU TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇELİK SERVİS MERKEZİ’Nİ MANİSA BÖLGESİ’NDE “ÇELİK VE YAŞAM” HEYKEL SERGİSİ EŞLİĞİNDE HİZMETE AÇTI  

Erdemir Grubu’ndan Manisa Bölgesi’ne dev yatırım
Erdemir Grubu 4. Çelik Servis Merkezi’ni Manisa’da devreye aldı

Ülkemiz sanayisine ve kalkınmasına 50 yıldır önemli katkılarda bulunan Erdemir Grubu, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Çelik Servis Merkezi’ni 12 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen müşteri buluşmasında, “Çelik ve Yaşam” Heykel Sergisi ile klasik müzik dinletisi eşliğinde hizmete açtı. Türkiye’nin 4 farklı bölgesindeki Çelik Servis Merkezleri ile müşteri odaklı çözümler sunan Erdemir Grubu, ülkemizin çeşitli stratejik bölgelerindeki çelik servis merkezleri ile otomotiv ana ve yan sanayi, beyaz eşya sektörü, ısı sanayi, imalat sanayi ve daha birçok sektöre bulundukları bölgelerde hizmet sunmaya devam edecek. Erdemir Çelik Servis Merkezleri ile Erdemir Grubu, sadece ana hammadde üreten çelik tedarikçisi olmak yerine, müşteri ihtiyacına yönelik stoklama, hassas ve uygun ebatlama (kesme, dilme vb.) hizmetleri ile müşterilerine geniş yelpazede, etkin çözümler sunan bir iş ortağı olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Erdemir Grubu’nun kalitesi ve güvencesiyle hizmet verecek olan Erdemir Çelik Servis Merkezi Manisa Tesisleri, 70 dönüm açık, 25 dönüm kapalı alanı ile Türkiye Çelik Servis Merkezleri arasında en büyük işletme olarak ülkemiz ve bölge sanayiine katkıda bulunacak. Ayrıca Manisa tesisi bünyesinde barındırdığı ekipman ve donanımlar ile de ülkemizin en modern çelik servis merkezi olarak hizmet verecek. Manisa Çelik Servis Merkezi yüksek kalitede üretim yapan bir hat ile yıllık 150.000 ton/yıl kapasite ile soğuk dilme hizmetinde bulunacak ve tesis ayrıca 40 bin ton kapalı stok alanına sahip. Tesislerde devreye aldığı soğuk dilme hattı ile toplam yatırımın ilk fazını tamamlayan Erdemir Grubu, önümüzdeki dönemde yeni ilave hatları devreye almayı planlıyor. Erdemir Çelik Servis Merkezleri ile birlikte kullanıcının ihtiyacına yönelik hassas toleranslarda özel üretim gerçekleştiren Erdemir Grubu, Manisa’da faaliyete geçirdiği yeni tesisi ile bölgedeki ürün tedarik zincirinin önemli bir halkası olacak.

Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, ilki 2002 yılında hizmete giren Çelik Servis Merkezleri yatırımlarıyla ilgili olarak Gebze, Ereğli, İskenderun Çelik Servis Merkezleri’nin ardından Manisa’da faaliyete geçirdikleri çelik servis merkezi ile müşteri odaklı, rekabetçi ve çevik bir yapıya dönüştüklerini, 2020 için belirledikleri “Dünya klasında şirket olma” vizyonu ile “Müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olmak” hedeflerine uyumlu atılımlara devam ettiklerini dile getirdi.

Ali Pandır, açılış konuşmasında dünyada iç taleplerinin üzerinde çelik üreten Çin, Rusya vb. ülkelerin başta Türkiye olmak üzere diğer ülkelere dampingli satış yaptığı ve döviz kurlarındaki dalgalanmaların yoğun olduğu ve nihai ürün fiyatlarının neredeyse maliyetin altına indiği bu zorlu döneme rağmen, uzun vadeli düşünerek iki yıl önce temelini attıkları bu yeni tesisi 27 milyon dolar değerinde bir yatırım ile hayata geçirdiklerini belirtti.

Erdemir Grubu Hakkında:
Erdemir Grubu’nun ana şirketi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisidir. Grubun şirketleri; yassı ve uzun çelik üreten İsdemir, Sivas ve Malatya'da maden sahaları bulunan Erdemir Maden, Romanya'da silisli çelik üreten Erdemir Romanya, Grup şirketlerine mühendislik yönetimi hizmeti veren Erdemir Mühendislik ile sektörün ebatlanmış yassı çelik ihtiyacını karşılayan Erdemir Çelik Servis Merkezi’dir. 2006 yılında OYAK bünyesine katılan Erdemir Grubu, toplam varlıkları açısından Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biridir. Ayrıca Singapur’da “Erdemir Asia Pacific Pte. Ltd.” adıyla Asya-Pasifik Bölgesi’ndeki faaliyetlerini yürüten bir ofisi daha bulunmaktadır.

İLETİŞİM:

 Erdemir Grubu ile ilgili soru ve talepleriniz için aşağıdaki kişilerle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Emrah Sayar / Kurumsal İletişim Uzmanı
esayar@erdemir.com.tr   /  0216 578 80 35

Ayper Topcu / Kurumsal İletişim Müdürü
ayper.topcu@erdemir.com.tr/ 0216 578 82 10

Ebru Ünder   / Kurumsal İletişim Direktörü
eunder@erdemir.com.tr    0216 578 80 25

Üye Girişi