Elcab Kablo HANNOVER FUARI'nda…
Nisan 2011

 04 – 08 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleşen Hannover Fuarı, farklı alanlarda endüstriyel ürün üreticilerinin toplandığı dünyanın bir numaralı endüstri fuar organizasyonudur. Mühendislik uygulamalarında yeniliklerin tüm dünyaya tanıtıldığı fuar olan Hannover Fuarı; seçilmiş katılımcı portföyü ile yenilikçi, araştırmacı, dünyada farklı çözümler sunan firmaların çok farklı pazarlardan gelen ziyaretçilerle buluştuğu, katılımcı firmaların da kendi aralarında iletişim sağladığı bir organizasyondur. Ülkemiz tarafından da bakan seviyesinde ziyaretlerle katılımcılarına destek verilerek, sanayicilerimizin ihracat pazarlarını genişletmeleri hedeflenmiştir. 

BEYSAD üyelerinden Elcab Kablo firması da fuar katılımcıları arasında olup, fuarda Bakan Zafer Çağlayan’ın standlarını ziyaret etmesinden son derece memnun olduklarını ifade etmişlerdir. Elcab Kablo Genel Müdürü Nejdet Tıskaoğlu yaptığı açıklamada, Bakan Zafer Çağlayan ile görüşmelerinde, “Sayın Bakanın, ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı olan 2023 yılında ülkemizin 500 Milyar Dolar ihracat hedefine Elcab gibi firmalarla ulaşacağız’ demesi bize ayrı bir gurur verdi. Artık Türkiye’nin bu hedefe ulaşması için Elcab daha da çok çalışacak. Hem kendi ihracatımız, hem de müşterilerimizin ihracatını artıracak, onların rekabet gücünü geliştirecek ürünlerle elbirliği ile bu hedefe ulaşacağız.” dedi. 

Elcab Kablo olarak, az zamanda çok işler başardık… Ancak yeni hedeflerimiz var! 

Nejdet Tıskaoğlu dergimize yaptığı açıklamasında “Bugün Elcab Kablo ailesi beyaz eşya yan sanayiinde önemli bir tedarikçi haline geldi. Firmamızın sunduğu ürün ve hizmetin müşterilerimiz tarafından takdir edildiğini, özellikle tercih edildiğimizi görüyor ve bununla gurur duyuyoruz. Gerek kablo gruplarımız, gerek profil ve contalarımız, hatta yeni başladığımız fişli kablo ürünlerimiz ülkemizin önde gelen firmaları tarafından güvenle kullanılıyor. Bir güzel tarafı da ürün portföyümüz ile 40 farklı ülkeye en çok ihracat yapan ve en çok ülkede faaliyet gösteren firma olmayı da başarmışız. Kuruluşumuzdan bu yana her geçen sene daha da artarak yatırımlarımıza devam ettik, hep ileriyi düşündük ve sektörümüzün önderliğini ele almayı başardık.” diyerek haklı gururunu bizlerle paylaştı. 

Tıskaoğlu, şirketlerine ilişkin verdiği bilgilerde; “Ürün yelpazemizin oluşmasını sağlayan özel makine parkurumuz ve silikon kablo gruplama sistemimiz ile kalite kontrol yöntemimiz bizi sektördeki diğer üreticilerden farklı kılıyor.Fırın kapak contası ve profiller konusunda makine parkımız, konfeksiyon sistemimiz, özel montaj ve yapıştırma sistemlerimiz müşterilerimizin uygulamalarında önemli avantajlar sunmaktadır. Fişli kablo yatırımımız ile tüm müşterilerimize rakiplerimizin sunamadığı ürünlerin hepsini tek elden sunma avantajını sağlamaktayız. Kalıplık parça üretimimiz esnek ve hızlı üretim programı ile güvenilir tedarik sağlamaktadır. Özel ısı dayanımı, özel terminal sistemler ve benzeri özel ürünlerde de müşterilerimize farklı çözümler sunmaktayız. Makine parkurumuzun genişliği ve verimli üretim sistemi ile de gerek maliyetlerde gerekse hız ve kalitede öne çıkmaktayız.” dedi.

Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Üye Girişi