Dünya çapında 750 tedarikçi arasında yapılan değerlendirmede ödüllendirilen 36 BSH tedarikçisinden 6’sı Türk…
Ağustos 2010

60 şirket ile 40 ülkede faaliyet gösteren, ev aletleri ve beyaz eşya sektöründeki başarılı firmalardan BSH, iki senede bir dünya çapındaki tedarikçilerini ödüllendiriyor. Bu yıl 9.’su gerçekleşen ödül töreninde ödüllendirilen 36 global tedarikçi firmanın beşinin BEYSAD üyesi olması ile birlikte 6 Türk firması olması gurur verici ve dikkat çekici.

12 Temmuz 2010’da Münih, Almanya’da gerçekleşen ödül töreninde; kalite, güvenilirlik, esneklik, yenilik ve fiyatlandırma kriterlerine göre yapılan değerlendirmelerde, 5’i BEYSAD üyesi olmak üzere 6 Türk firması Farel Plastik, Haksan A.Ş., Jotun Toz Boya, Konveyör A.Ş., ORS Rulman ve Çelikel Aluminyum, dünya çapındaki 750 civarında tedarikçi arasından seçilen ve ödüle layık bulunan 36 tedarikçi arasında olmayı başardılar. 

BSH’in Yönetim ve İcra Kurulu tarafından sunulan organizasyona birçok davetlinin yanı sıra BSH Yönetim Kurulu’ndan CFO (Chief Financial Officer) Bay Johannes Närger ve CTO (Chief Technology Officer) Winfried Seitz de iştirak ettiler.

Farel’in kaliteli ve istikrarlı çalışmaları sonucunda BSH’den iki kez ödül aldığını belirten üyemiz Farel Plastik Genel Müdür Yardımcısı Haluk Selvi, 2004 yılında aldıkları ödülden sonra 2010 yılında yeniden ödül almaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Üyemiz Haksan Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Tevfik Ezik de bu ödüle 2006-2007 değerlendirmesi ile birlikte bu yıl ikinci kez layık bulunduklarını ve bir kez daha ödüllendirilmiş olmaktan mutlu olduklarını belirtti.

Üyemiz Jotun Toz Boya Genel Müdürü Gavsi Özarpak, Dünya genelindeki 750 tedarikçi arasından seçilmenin, kendileri için büyük bir onur olduğunu belirtti. Özarpak, Jotun Toz Boya’nın yüksek değer ve kriterlerini koruyarak, önümüzdeki yıllarda da en iyi tedarikçiler arasına girmeyi hedeflediğini söyledi.

Üyemiz Konveyör A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Aksu (BEYSAD YK Üyesi) görüşlerini şöyle dile getirdi: “Kuşkusuz BSH gibi katı çalışma ve yüksek kalite standartlarıyla bilinen bir ana üreticiden, Avrupa çapında ve Soğutma Devresi (cooling circuit) kapsamındaki tedarikçilerinin arasından seçilerek bu ödüle layık görülmüş olmanın gururunu yaşadık ve yaşıyoruz. Gerçekten de, organizasyon görevlileri haricinde BSH’ın sadece 20-25 üst yöneticisinin (departman yöneticileri ve üstü) katıldığı etkinlikler boyunca bu yöneticilerin bütün tedarikçilere karşı gösterdikleri yakın ve samimi ilgi/alaka kayda değer nitelikteydi. Sonuçta, bir ana sanayi koyduğu prensipler dahilinde kendisine en iyi hizmet vermiş bir avuç tedarikçisini onurlandırmış oldu, tedarikçiler de günlük telaşlardan uzak, güzel bir ortamda bunun ayrıcalığını yaşadı. Benzeri etkinlikleri ülkemizde de görebilmeyi diliyorum.”

Üyemiz Ortadoğu Rulman Sanayi A.Ş. adına ödülü alan Genel Müdür Ahmet Aslan, aldıkları ödülün ardından dergimize şu açıklamaları yaptı: “ORS, her yıl ürettiği 50 milyon rulmanın yüzde 70’ini başta Batı Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç etmektedir. 1993 yılından beri de BSH’nin dünyadaki bütün fabrikalarına düzenli olarak her yıl artan miktarlarda rulman tedarik etmektedir. ORS, BSH’dan ilk ödülünü 2004 yılında almıştır.  BSH’nin en değerli tedarikçilerine verdiği bu ödül, beyaz eşya sektörünün “Oscar”ına eşdeğer bir ödül olup, ORS, 750 tedarikçi arasından bu yıl ikinci ödülünü almıştır.  ORS bundan böyle bu tür ödüllere layık görülmek için çalışmalarına azim ve hırsla devam edecektir.”

Çelikel Aluminyum Proje ve Satış Müdürü İlhan Aydınerise konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “BSH‘nin dünya genelinde 4 ayrı ülkedeki fabrikalarına yaklaşık 1,5 yıldır çamaşır makinası parçaları üretiyoruz. Otomotiv sektörüne ve Beyaz eşya sektörüne yönelik yaklaşık olarak yıllık 20.000.000  adet parça üretimimiz mevcut olup, üretimimizin yüzde 70’lik kısmını ihraç ediyoruz. Otomotiv parçalarına göstermiş olduğumuz kalite hassasiyetini, beyaz eşya sektöründeki müşterilerimize de aynen yansıtıyoruz. Bundan sonraki dönemde, aynı anlayış ile fiyat, kalite ve lojistik yönetimlerimizdeki rekabetçiliğimizi ve başarılarımızı devam ettireceğiz.”

Ödül alan tüm tedarikçileri kutluyor, Türk firmaların başarılarının artarak sürmesini diliyoruz.

Üye Girişi