Demirdöküm Tedarikçileri ile Buluştu
Mayıs 2011

Türkiye’nin ısıtma soğutma sektöründeki lider markalarından DemirDöküm, Türkiye genelindeki Tedarikçileri ile biraraya geldi. 

DemirDöküm’ün stratejik ortakları olan tedarikçileriyle biraraya gelerek şirketteki gelişmeler, hedefler ve planların paylaşıldığı toplantı 06 - 07 Mayıs tarihlerinde Güral Otel - Sapanca’da gerçekleştirildi. 

İş dışında biraraya gelip hem iş stresini atmak hem de iletişimi arttırmak için yapılan bu organizasyona 110 firmadan toplam 160 kişi katıldı. 

Toplantıya, Vaillant Group Satın Alma Direktörü Prof. Dr. Friedhelm Schlösser, DemirDöküm Yönetim Kurulu Başkanı Christoph M. Grosser, DemirDöküm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Ercek, DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Semih Şenol ve DemirDöküm Satın Alma ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeki Kalaycılar katıldı. 

6 Mayıs’ta yapılan, yarım gün boyunca süren toplantıda, Dünya ve Türkiye ekonomisinin durum değerlendirmesi yapılarak, kriz sonrası global ve sektörel gelişmeler hakkında bilgi verildi. Ayrıca Vaillant Group birleşmesi sonrası yaşanan gelişmeler, yatırımlar ve DemirDöküm’ ün pazardaki yeni kurumsal kimlik yapılanması konusunda sunumlar yapıldı. 

Prof.Dr.Schlösser yaptığı konuşmada Vaillant Group Satın Alma Stratejileri konusunda bilgi verdi. Zeki Kalaycılar ise DemirDöküm’ ün yeni Tedarikçi Yapılanması ve stratejileri konusunda bir konuşma yaparak sözlerine şöyle devam etti:  “Direk malzeme satın alma ciromuzun %70’ i yerli tedarikçilerden yapılmaktadır. Hedefimiz bu rakamı daha da yukarı çekmektir. 2011’de hayata geçireceğimiz tedarikçi ödül sistemi ile kalite, sevkiyat, satın alma ve Ar-Ge kriterlerine göre en iyi değerlere ulaşan firmalar, eğitim, yurtdışı fabrika gezileri ve yalın üretim çalıştayları ile ödüllendirilecektir. Ayrıca Mayıs 2011 itibarı ile DemirDöküm şikayet yönetimi sistemine tedarikçilerin de dahil edilmesiyle, şeffaflık ve iletişimi ön plana çıkaran bir strateji izlenmektedir.” 

Semih Şenol yaptığı konuşmada, Eylül 2010 tarihinde başlanan üretim tesislerindeki yeniden yapılanma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bu tarihten Nisan 2011’ e kadar şirketin her kademesinden çalışanların katıldığı çalıştaylarla da desteklenen bu süreçte, proseslerin en üst düzey kalite ve verimliliğin güvence altına almasının yanısıra, değişen pazar şartlarına en hızlı ve esnek bir şekilde cevap vermek üzere tanımlandığını ifade etti. Bu dönüşüm programı çerçevesinde Türk pazarının tartışmasız lideri DemirDöküm’ün Vaillant Group’un en önemli üretim merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Şenol ayrıca 3 yıl içinde Vaillant Group’ un DemirDöküm’ e 726 milyon TL yatırım yaptığını ve bu yatırımın sektörde bu kadar kısa sürede yapılan en büyük yatırım olduğunu vurguladı. 

Toplantı sonunda, 30 yılın üzerinde DemirDöküm ile çalışan tedarikçilere verilen onur ödüllerinin yanında, kalite, performans, stratejik işbirliği dalında da ödüller sunuldu. 

Toplantı sonrasında Sibel Tüzün’ün sahne aldığı gala gecesinde misafirler keyifli saatler geçirdiler. 

7 Mayıs’ ta tüm gün boyunca yapılan ve ekip çalışmasının öneminin vurgulandığı “ Mutfaktayız” yarışması ile misafirler dopdolu bir gün geçirdiler. 

Üye Girişi