Deka'nın Volex PLC'e satış anlaşması imzalandı
Aralık 2020

1993 yılında kurulan, Türkiye ve Romanya’daki toplam 3 üretim tesisiyle ve 400’ü aşkın çalışanıyla Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin lider fişli kablo üreticisi haline gelen Deka’nın, 12 Kasım 2020'de merkezi İngiltere’de bulunan Volex PLC’ ye satışı için anlaşma imzalandı.

Deka’ dan yapılan açıklamaya göre;
Yeni sahiplik yapısı altında Deka, Volex grubunun geniş bir parçasını oluştururken, kendi şirket adı altında herhangi bir değişiklik yapmadan ayrı bir tüzel kişilik olarak faaliyet göstermeye devam edecek olup yönetim seviyesinde tüm görevler aynı şekilde sürdürülecektir.

Yapılan anlaşma sayesinde Volex' in tasarım ve üretim alanındaki uzmanlığına ve küresel satışlarına erişim dahil olmak üzere, daha büyük bir grubun üyeliğinin sağlayacağı ölçek ve sinerjinin avantajlarını, Deka’nın tüm müşteri ve paydaşlarına sağlayacağı yeni faydalara dönüştüreceği belirtilmiştir.

100 yılı aşkın süredir Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında yer alan 20 ülkede faaliyet göstermekte olan Volex, 6000 kişiyi istihdam etmekte olup daha detaylı bilgiye www.volex.com sitesinden ulaşılabilir.  

BEYSAD olarak, tüm taraflara ve sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.

Üye Girişi