De-Ka Elektroteknik A.Ş. Ar-Ge Merkezi Kurdu
4 Nisan 2017

Ağırlıklı olarak Beyaz Eşya Sektörüne hizmet veren De-Ka Elektroteknik, Avrupa’da lider fişli kablo üreticisi konumunda olup, küresel beyaz eşya üreticilerine hizmet vermektedir. Firma adlarının teknoloji ile öne çıktığını ifade eden firma yetkilileri, müşterilerini de tüm süreçlerde rekabetçi kılacak en iyiyi sunma gayreti içinde olduğunu ifade eden bir üyemizdir.
 
De-Ka kapsamında, bu amaç doğrultusunda 2016 yılı içinde Ar-Ge Merkezi kurma çalışmaları başlatılmış olup, 04 Nisan 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da Ar-Ge Merkezleri onaylanmıştır. Türkiye’de kurulan 428. Ar-Ge Merkezi olan DEKA Elektroteknik, bu yapı ile Ar-Ge ve inovasyon kültürünü geliştirmeyi, teknolojik bilgi kapasitesini güçlendirmeyi, katma değeri yüksek ürünler geliştirmeyi ve nitelikli Ar-Ge personeli sayısını arttırmayı hedeflemektedir. Firma, mevcutta Ar-Ge projelerini, 19 kişilik Ar-Ge Merkezi ekibiyle sürdürmektedir.
 
Üyemiz De-Ka Elektroteknik firmasını kutluyor, bu başarı hikayesinin diğer üyelerimize de örnek olmasını diliyoruz. Süreçlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler alabilmek üzere, bir sonraki dergimizde, kendileri ile daha ayrıntılı bir röportaj yaparak sizlerle buluşturuyor olabilmeyi umuyoruz.

Üye Girişi