Chemetall, Çayırova’da, yeni bir yüzey işlem uygulamaları tesisinin açılışını yaptı
Temmuz 2010

Rockwood Holdings, Inc.’in (NYSE:ROC) bir birimi olan Chemetall Yüzey İşlem Uygulamaları Türkiye, Çayırova’daki üretim tesisinin resmi açılışını 30 Nisan 2010 Cuma günü yaptı. Bu yeni tesis, otomotiv, otomotiv yedek parçaları, havacılık, soğuk şekillendirme (boru ve tel) genel metal endüstrisi ve alüminyum sanayi için üretim yapacak. Türkiye’de 25 yıldan fazla süredir faaliyet göstermekte olan Chemetall, Gebze ve Bursa’daki eski tesisiyle İstanbul’daki ofisini tek bir çatı altında birleştirerek TOSB’da yeni yatırımını tamamladı.2009’da tamamlanan tesis, Chemetall’in yüzey işlem uygulama ürün grupları ile birlikte otomotiv sektöründe kullanılan PVC alt kaplama ve yalıtım malzemelerini üretmekte.Chemetall, PVC ürünlerini bir İsviçre firması olan Eftec’den hem Türkiye hem de Güney Afrika için aldığı lisansla üretiyor. Tesis 11.500 metrekare açık alan üzerine kurulu 5.500 metrekarelik alandan oluşuyor. Üretim ve müşteri hizmetleri alanında faaliyet gösteren bu tesis 50 kişilik eğitimli çalışan kadrosu tarafından destekleniyor.

Chemetall, çevrenin korunmasıyla ilgili gerekli hassasiyeti de göstermekte olan bir firma. ISO 9001 (2000) ve ISO TS 16949 (2002) sertifikalarının olmasının yanında ayrıca, ISO 14001 (2004) sertifikasına da sahip.

Yeni tesis ayrıca doğal havalandırma ve ışıklandırma yardımıyla çevresel zarar etkisini de en aza indirmekte.

Kocaeli Valisi, Kocaeli Emniyet Müdürü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı, TOSB Yöneticileri, TAYSAD Yönetim Kurulu ve Üyeleri, BEYSAD Yönetim Kurulu ve üyeleri başta olmak üzere pek çok katılımcının yer aldığı açılış programında Chemetall Türkiye’nin Genel Müdürü Ümit Kayacan, ”Türkiye ve Orta Doğu büyüme potansiyeli olan çok önemli bir bölgedir. Bu yatırım, operasyonlarımızı verimli bir şekilde sürdürmemizi, genel kalitemizi ve teslimat performansımızı geliştirmemizi sağlayacaktır." dedi.

Chemetall CFO’su Ahmet Günaydın ise “TOSB, stratejik konumu, büyük müşterilerimize yakınlığı ve lojistik altyapısı nedeniyle seçildi.Ayrıca yeni üretim birimimiz, şu andaki ve gelecekteki müşteri taleplerini karşılamamızı ve müşteri tabanımızı genişletmemizi sağlayacaktır” şeklinde bir açıklama yaptı.

Satış Koordinatörü Osman Barlas “Chemetall’in politikasıyla paralel olarak, müşterilerimize çevre dostu prosesler sunmaya devam edeceğiz. Müşteriler enerji ve su tüketimini önemli ölçüde azaltırken, klasik kaplamaları modern Oxsilan teknolojiye dönüştürerek proses masraflarında önemli tasarrufların gerçekleşmesini sağlayacaktır” dedi.

 Açılış konuşmalarının ardından tesis geizlerek toplantı son buldu. 

Üye Girişi