Candy-Hoover 2018 Tedarikçi Günü yapıldı
10 Mayıs 2018

Candy-Hoover 2018 Tedarikçi Günü yapıldı

Avrupa’nın en hızlı büyüyen beyaz eşya firması Candy Hoover Group, "Birlikte Büyüyoruz” mesajıyla 10 Mayıs Perşembe günü Eskişehir’de gerçekleştirdiği Tedarikçi Günü’nde yeni bulaşık makinesi fabrikasını tanıttı. Grup, Endüstri 4.0 anlayışına uygun, en yeni otomasyon sistemleri ve üretim teknolojilerine sahip, yıllık 800 bin adet üretim kapasiteli yeni fabrikası ile Türkiye’yi Avrupa’daki yıkayıcı ürün grubunun üretim üssü haline getirmeyi hedefliyor.

Farklı şehir ve ülkelerden çok sayıda tedarikçinin katılım sağladığı programda BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ş. Burak Özaydemir de bir konuşma yaptı.

Program, ilk olarak Eskişehir’de yeni yatırım olan Bulaşık Makinası Fabrikası’nın gezilmesi ile başladı.Toplantı programı saat 14.30 itibariyle Eskişehir Turunç Otel’de gerçekleşti. Etkinlikte tüm birimler, ürün grupları ve Candy-Hoover Group’unvizyoner yeni çalışmaları etkileyici videolar ile izleyicilerle buluştu.

Başta Yıkayıcı İş Sektörü Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi AldoFumagalli olmak üzere, sırasıyla; Türkiye Ülke Direktörü Servet Akkaynak, Pişirici Grubu Teknik Operasyonlar Direktörü GiuliaLasagna, Kalite Direktörü GiulioZanoni, Bulaşık Makinesi Ürün Müdürü Luca Giangaspero, Kurutma Makinesi Ürün Müdürü AndreaSpinelli, Global Satınalma Direktörü CorradoLoMaglio ve son olarak da Türkiye Satınalma Direktörü MaurizioLanzara birimlerine ilişkin bilgilendirmeler yaptılar ve sıkça tedarikçileri ile büyüdüklerini içeren övgüler, zaman zaman da daha iyi olabilmek için birlikte neler yapılabileceğini dile getirdiler.

Organizasyonda konuşan Candy Hoover Group Yıkayıcı İş Sektörü Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Aldo Fumagalli, grubun gelecek hedeflerinde teknoloji değiştirmek olduğuna vurgu yaparak, yapay zekalı çamaşır makinesi ve yapay zekayla kişisel ihtiyaçları anlayan ve onlara uyum sağlayan akıllı bir fırını pazara süreceklerini söyledi.

Fumagalli, Dünya’da Candy’nin bulunduğu başarılı yeri ve stratejik gelişim planlarını tedarikçileri ile paylaştı. Inovasyonabüyük önem verdiklerini ve Ar-Ge ve inovasyona en fazla yatırım yapan firma olduklarını gururla paylaştı. “İnovasyona ne kadar çok yatırım yaparsanız o kadar kazanırsınız”ın altını önemle çizdi.

Yapay zeka ve akıllı ve bağlantılı ev aletleri konunda çok önemli yol katettiklerini ve daha yapacak çok özel plan ve projeleri olduğunu ifade etti. Akıllı çamaşır makinesi ve akıllı fırınlarına güvenini ifade etti. “Sadece Fırın demek doğru olmaz, o bir akıl merkezi, tüm evin irtibat merkezi, ekosistem beyni” olarak ifade etti.

Candy Hoover Türkiye Genel Müdürü Servet Akkaynak ise, solo ve ankastre olmak üzere küçük-büyük ev aletleri pazarının öndegelen firmalarından Candy Hoover Group’unTürkiye’de 2007 yılından bugüne kadar, 25 milyon Euro’su Ar-Ge yatırımı olmak üzere yaklaşık 70 milyon Euro yatırım yaptığını aktardı.  Candy Hoover Group’un 2016 yılında 144 milyon dolar ihracat ile Türkiye sıralamasında ilk 100 ihracatçı arasında olduğunu hatırlatan Akkaynak, 2017 yılında ise 188 milyondolarlık ihracat yaptıklarını ve daha üst sıralarda yer alacaklarını söyledi.

Servet Akkaynak Türkiye’de yatırım yapmalarının nedenlerini; gelişmiş yan sanayi, yetişmiş İK, konum avantajı ve devlet teşvik desteği olarak özetledi ve yatırımı sürdüreceklerinin sinyalini verdi.

Son konuşmayı gerçekleştiren Maurizio Lanzara ise Türkiye’nin bu tedarikçi potansiyeli ile çok daha yerli olabileceklerini, daha yapılması gerekenlerin olduğunu ifade etti.

Programda ayrıca 2 Konuk Konuşmacı vardı; BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Burak Özaydemir ve Strateji ve Inovasyon Danışmanı Mustafa İçil…

Ş. Burak Özaydemir konuşmasında; BEYSAD’a ve faaliyetlerine ilişkin bilgilendirmeler yanında, dijitalleşmenin kaçınılmazlığını, BEYSAD olarak bu konuda nasıl çalışmalarla üyelerini geliştirmeyi ve bilgilendirmeyi amaçladıklarını anlattı. Farkındalıkla başlayan Sanayi 4.0 çalışmalarının, TÜSİAD çalışma ve raporları da takip edilerek, içinde bulunularak, yapılan BEYSAD BE4 Zirvesi ve araştırmalarla şu an Mükemmeliyet Merkezi kurulumuna dek geçen yolculuğu anlattı.Özaydemir konuşmasını, salonda bulunan üyelerine destekleri için teşekkür ederek, üye olmayanları üyeliğe davet ederek ve Tedarikçi Günü’nün konsepti olan “Birlikte Büyüyoruz” sözleriyle tamamladı.

Strateji ve Inovasyon Danışmanı Mustafa İçil ise; Dünyanın dijitalleşme ve teknoloji üzerine nereden nereye ve nasıl bir hızla geldiğini, daha da çarpıcı gelişmelerin gerçekleşmekte olduğunu etkileyici videolar ve akıcı sunumu ile seyircilerle paylaştı ve son derece de ilgiyle izlendi. İçil, zaman zaman katılımcılarla sohbet ve soru-cevap şeklinde interaktif bir konuşma gerçekleştirdi.

Programda bazı tedarikçiler de farklı kategorilerde ödüllendirildiler. Teknika Plast, Schott, Başoğlu Kablo, ödül alan üyelerimiz arasındaydılar. Başta üyelerimiz olmak üzere ödül alan tüm firma yetkililerini kutluyor, bizleri gururlandırdıkları için BEYSAD ve sektörümüz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

En İyi Hizmet Ödülü – Başoğlu Kablo
En İyi Teknik Koordinasyon – Teknika Plastik
Kalite dalında En İyi Tedarikçi – Schott Orim Cam
En İyi Endüstriyel işbirliği – Tora Makina

İlgili etkinlik, yapılan akşam yemeği ile sona erdi…

Üye Girişi