Cam Merkezi Bolu İşletmesi Arçelik Açılışı
5 Kasım 2012

Türkiye Beyaz Eşya sektörüne hizmet etmek amacı ile yaklaşık 2 ay önce faaliyete geçen Cam Merkezi Yorim Bolu İşletmesi’nin 5 Kasım 2012 tarihinde bir tanıtım toplantısı yapıldı. 

Arçelik Sütlüce, Bolu ve Eskişehir’den yaklaşık 25 yetkilinin katılımı ile Arçelik firması için özel olarak düzenlenen fabrika açılışının ilk konuşması şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Semavi Yorgancılar tarafından yapıldı. Yorgancılar konuşmasında, Cam Merkezi Bolu Yorim fabrikasının kurulum kararı, evreleri ve Cam Merkezi grup işletmeleri hakkında bilgilendirmeler yaptı. 

Ardından, sözü Arçelik Satınalma Direktörü Sayın Polat Şen aldı. Şen konuşmasında, Arçelik firmasının genel durumu ve gelişmeleri hakkında bilgilendirmeler yaptı ve Arçelik adına Cam Merkezi firmasına bir plaket takdim etti. 

Program Arçelik Bolu işletmesi Ürün Direktörü Sayın Adnan Tüfekçi’nin konuşması ile devam etti. Tüfekçi Cam Merkezi firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Semavi Yorgancılar’ı tanıdığı ilk yıllardan itibaren süregelen gelişmeler hakkında görüşlerini belirterek, beyaz eşya cam sektörünün gelişimine katkılarından dolayı teşekkür dileklerini dile getirdi. 

Tesisin gezilmesinin ardından program, Arçelik yetkilileri ve firma çalışanlarının birlikte resim çektirmeleri ile son buldu. 

Yıllık ciro 130 milyon TL
Grubun yıllık cirosunun 130 milyon TL civarında olduğunu kaydeden Yorim Cam Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, "Grup olarak yaklaşık 30 milyon dolar ihracat yapıyoruz. Yıllık 100 bin ton cam kullanıyoruz. Yani bizim grubun kullandığı cam, bir cam fabrikasının üretiminin yarısından fazla. Cam zaten çevreci yüzde 100 geri dönüşümlü bir malzeme" bilgisini verdi.

Yorim’den örnek sosyal sorumluluk projesi

Yorim Cam Fabrikası Yönetim Kurulu üyeleri, fabrika çalışanları ve aileleriyle biraraya gelerek bir hatıra ormanı oluşturdular. 

Bu program ile aile fertlerine, işçilerin nasıl bir fabrikada çalıştığı gösterilirken, fabrika ve çalışma şartlarıyla da ilgili bilgiler verildi. 

Fabrikanın tanıtımı sonrasında, işçiler ve aileleri ile birlikte fabrikanın arkasında bulunan boş araziye ağaç dikimi gerçekleştirildi. 90 işçi, aileleriyle birlikte 400 çam fidanı dikti. Oluşturulan “Yorim Hatıra Ormanı”nda her bir işçi ve ailesi diktikleri ağaçlara üzerinde kendi isimlerinin bulunduğu levhalar astı. 

Günde 4 bin metrekare cam üretim kapasitesine sahip fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Semavi Yorgancılar, "Bizler, sizlerle birlikte büyüyeceğiz. Burada sizinle birlikte olmaktan çok mutluyum. Eşlerinizin nasıl bir işyerinde çalıştığını kendiniz de görün istedik" dedi. 

Yorgancılar önümüzdeki aylarda ürünlerin yüzde 50'sinin yurtdışına ihraç edileceğini ekledi.

Üye Girişi