BSH Daveti Üzerine Genç Beysadlıların (GB) Berlin Ziyareti
20-21 Şubat 2014

20-21 Şubat 2014 tarihlerinde BSH Çamaşır Makinası Global Satınalma Direktörü Bay Axel Fischer’in daveti üzerine Genç Beysadlı üyelerimiz, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Bahadır Balkır ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Burak Özaydemir eşliğinde Berlin’deki BSH Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Programa Genç Beysadlı Üyelerimizden Berrak Çekin, Hasan Okyar Bayraktar, Sedat Can Ar, Can Yalmaç, Tufan Deniz, Murat Öney, Sayat Çakır, Emre Göktuğ ve Tunç Yeloğlu katıldılar.

Perşembe günü öğle saatlerinde başlayan programda ekibimiz, Bay Fischer ile birlikte BSH Türkiye fabrikasından Reha Özkan (Satınalma Alan Yöneticisi) ve Eray Çeliksöz (Satınalma Sorumlusu); BSH Polonya fabrikasından Justyna Dudzinska (Satınalma Sorumlusu) ve Dirk Heimes (Satınalma Sorumlusu); BSH İspanya fabrikasından Jorge Munoz Martin (Satınalma Sorumlusu) ve BSH Rusya fabrikasından Ksenia Murasheva (Satınalma Sorumlusu) ile birlikte çalışma fırsatı buldular.

Yapılan ilk BSH sunumunda GB ekibimizle üretim ve satınalma stratejileri ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Sonrasında Nauen çamaşır makinası üretim bölümü gezildi. Daha sonrasında BSH Nauen fabrikasındaki değer akış analizi uygulamaları ve üretim yönetimine dair örnekler katılımcılara sunuldu. Bununla birlikte bir çamaşır makinesi üretimi simulasyonu ile konu, katılımcılar tarafından da simüle edilerek uygulandı. Bu sayede üretim safhasında ortaya çıkabilecek problemler ve üretim zamanlarının önemini ortaya koyan eğitici bir çalışma yapıldı.

İlk günün programı akşam yemeği, hep birlikte buz pateni etkinliği, metro ile otele dönüş ve müzikli, eğlenceli sohbetler şeklinde tamamlandı.

İkinci gün; BSH Çamaşır Ürün Grubu Teknoloji Merkezi gezildi ve gün içinde hem binanın tasarımına ilişkin bilgiler verildi; hem de Polonya, Rusya, Türkiye, İspanya’dan gelen Genç satınalmacılar tarafından tasarım aşamasındaki yeni satınalma süreçlerine ilişkin ekibimize bilgiler aktarıldı ve yorumları ile katkıda bulunmaları sağlandı.

Program öğlen yemeği ile son buldu.

Katılım gösteren yönetici ve GB üyelerimize ve değerli ev sahiplikleri için BSH ekibine teşekkür ederiz.

Katılımcı görüşleri:

Burak Özaydemir (BEYSAD YK Üyesi / Endel A.Ş.);“BSH Çamaşır Bölümünün Berlin’deki merkezine ziyaretimiz ana sanayi – yan sanayinin yeni kuşaklarının buluşması ile gelecekteki işbirliği modelleri hakkında katılımcılara izlenim sağladı. Bize BSH’ın süreçlerini gözlemleyerek beklentilerini algılamak ve iyi uygulamaları taşımak için önemli bir fırsat oluşturdu. Etkinliğin sıradışı yapılandırılmış sosyal boyutları, ünvanların ardındaki gerçek kişilerin tanışmasını sağladı.”

Berrak Çekin (Hidrotam Makina);“BSH ziyaretinden çok memnun kaldım. Her şey çok özenli hazırlanmış. Ana sanayi ve yan sanayi beklentileri ile ilgili biz Genç Beysadlılar, geleceğe yönelik şirketimizi iyileştirme ve geliştirme adına bilgiler edindik. Özellikle çalışanların üzerine kurulu bir sistemde en üst performans ve memnuniyet olması başarının bir anahtarı. Her çalışana değer verilmesi, sürekli iyileştirme ve problem çözme odaklı yaklaşımı ile “öğrenen bir organizasyon” olması beni çok etkiledi. 

Buz pateni yaparken ki o heyecanı, risk almak ve risk alarak yola devam etme hırsını tüm Genç Beyadllılar olarak deneyimledik.”

Emre Göktuğ (Gökermak):“İlk kez katılabildiğim GB gezisinden çok keyifli anılar ile döndüm. BSH’ın bizi ağırlamadaki profesyonelliği, tanıtım sunumlarını akşam yemeği ve buz pateni aktiviteleri ile renklendirmeleri gezimize keyif kattı. Ayrıca GB üye profilinin kalitesi, samimi arkadaşlıklar herhangi bir sosyal dernekte göremeyeceğim türdendi. Bundan sonraki etkinliklere katılabilmek için canla başla çalışacağım.”

Üye Girişi