BSH, BEYSAD üyeleri ile…
20-21 Ekim 2010

20-21 Ekim 2010 günlerinde BEYSAD üyeleri ve BSH üstdüzey satınalma Yetkilileri, Greenpark Pendik Otel’de biraya geldiler. BSH Almanya, Rusya, İspanya ve Çerkezköy çamaşır makinası ve fırın fabrikası satınalma yetkililerinin bulunduğu toplantıya yaklaşık 120 kişi katıldı.

İlk gün sabahtan öğleye kadar yapılan açılış konuşmaları ile toplantının amacına yönelik açıklamalar yapıldı. BEYSAD filmi ile başlayan toplantı, BEYSAD Başkanı M. Bahadır Balkır’ın açılış ve teşekkür konuşması ile sürdü. Bu samimiyetin kurulmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Balkır, Çerkezköy’de Haziran ayı içerisinde yapılan çamaşır makinası Tedarikçi Günü’nün bugünlere gelinmesine vesile olduğunu, ardından Berlin’e giderek BEYSAD üyeleri ve Türk Beyaz Eşya Yan Sanayicileri adına yapılan sunumun samimiyeti daha da güçlendirerek bu noktalara gelindiğini ifade etti. Bahadır Balkır, gelinen bugünkü noktada BSH’nin gerek Çerkezköy’de gerekse dünyadaki diğer BSH fabrikalarında BEYSAD üyeleri ile işbirliği yapmak ve Türkiye’den satınalma hacimlerini arttırmak amacıyla birarada olunmasından üyeleri ve Türk Beyaz Eşya Yan Sanayii adına mutlu olduğunu ifade etti ve BSH yetkilileri ve üyelerine teşekkür ederek sözü BSH Çerkezköy Fabrikaları Satınalma Direktörü Dr. Martin Seidel’e bıraktı.

Martin Seidel; BSH Türkiye’nin lokal tedarikçilerine BSH içinde iş hacimlerini artırmaları ve genişlemeleri için yeni iş fırsatları imkanı sunduğundan bahsetti. BSH’nin hem Türkiye’de, hem de dünyada yatırımlarının arttığından bahsederek lokal tedarikçilerin önünde yeni iş fırsatları olduğunun altını çizdi. Bu fırsatlar arasında; BSH Türkiye’nin ithal tedarik ettiği malzemelerin lokalleştirilmelerinin yanında BSH‘a global olarak malzeme tedarik etmeleri ve BSH Türkiye’deki mevcut iş hacimlerini artırabileceklerinden bahsetti. Bunun için de tedarikçilerinin her zaman rekabetçiliklerini koruyarak, her açıdan dünyadaki rakipleri ile rekabet edebilmeleri gerektiğini belirtti. 

Bay Seidel’in ardından sözü BSH Yıkayıcılar Dünya Satınalma Direktörü Axel Fischer aldı. Bay Fischer sempatik tavırlarıyla yaptığı sunumunda Türk tedarikçilere önemli açıklamalarda bulundu.

Bay Fischer, Türk beyaz eşya yan sanayicilerine; toplam yıkayıcı grup için Türkiye’den tedarik ettikleri kısmın az olduğunu ve bu oranın artırılması için Türk tedarikçilerinin daha agresif olmalarını istedi. Bu sebeple bugün burada olduklarını ve BSH yıkayıcı grupda yeni global iş fırsatlarını görüşmek istediklerini belirtti.

Bay Fischer sunumunun devamında BSH’ın Rusya ve İspanya’daki fabrikaları için yeni iş fısatlarını tedarikçiler ile paylaştı.

İlk günün sabah programı soru cevabın ardından son buldu. Öğle yemeğinin ardından misafirler 4 farklı gruba ayrılarak, her salonda farklı bir BSH ürün grubunun BSH yetkililerince tanıtılmalarına yönelik çalışmalara katıldılar. Her misafirin mevcut 4 odayı da ziyaret etmeleri ve bilgilenmeleri sağlandı.

İkinci gün talepler doğrultusunda firmalar ile birebir ikili görüşmeler yapılmasına olanak verildi. İş odaklı geçen toplantıların sonunda BEYSAD üyeleri de BSH yetkilileri de memnuniyetlerini dile getirdiler.

Üye Girişi