Bosch Groupe'dan Üyemiz Çelikel'e Ödül
Temmuz 2011

Üyelerimizden, aluminyum enjeksiyon yöntemi ile döküm ve sonrasında hassas CNC işleme faaliyetleri yapan Çelikel, 2009-2010 dönemini kapsayan iki yıllık periyotta, “The Best of the Best” olarak tanımlanan ve farklı segmentlerde üretim yapan Dünya genelindeki ilk 60 firma arasına girmeyi başardı. 

19 Temmuz 2011 tarihinde, Almanya Stuttgart‘ta, Bosch Groupe tarafından organize edilen ödül töreninde, dövme, progresif kesme, sıvama, CNC işleme, plastik enjeksiyon, metal grubu, döküm, elektronik, elektromekanik, lojistik gibi pek çok farklı sektörlerden, Bosch Groupe için global parça tedariği sağlayan en iyi tedarikçilere, ödülleri Bosch Groupe tepe yönetimi tarafından taktim edildi. Ödül ile ilgili, Derneğimiz üyelerinden Çelikel Proje ve Satış Koordinatörü Sayın İlhan Aydıner, şu değerlendirmeleri yaptılar. 

“Firmamız, Beyaz eşya  ve otomotiv sektörlerine yönelik üretim yapmaktadır. 2009 yılında, B/S/H tarafından yine dünya genelindeki yaklaşık 750 firma arasından en iyi 36 firma arasına girerek, beyaz eşya sektöründe en iyi tedarikçi ödülünü almış idik. Hemen akabinde, otomotiv sektöründe de bizim için son derece önemli bir müşterimiz olan Bosch Group’tan böyle bir ödülü almış olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ödül ile, tüm Avrupalı OEM ve Tier 1 tedarikçilerinin, Türk yan sanayilerine bakış açılarının olumlu bir yönde etkileneceğini ümit ediyorum. Zira, önümüzdeki 10 yıllık dönemde, otomotiv sektöründe yaşamayı beklediğimiz değişiklikler çerçevesinde, 2020 yılında, dünyada üretilmesi beklenen araç sayısı yaklaşık 200.000.000 adet ya da üzerinde olup Avrupa’da üretilecek araç sayısı ise yaklaşık 40.000.000 adede çıkacaktır. Avrupa’da üretilecek olan araçların ve araçlarda kullanılacak komponentlerin büyük bir kısmı, Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye’den tedarik edilecektir. Bu kapsamda, uzun dönem iş geliştirme, yatırım ve strateji planlarımızı oluşturuyoruz. Fiyat, kalite ve lojistik anlamında teknik ve ticari prodüktivitelerimiz, önümüzdeki dönemde de aynen devam edecektir. Mevcut müşterilerimizin memnuniyetleri ve bu memnuniyetlerin uzun dönem sürekliliklerini sağlamaya yönelik gerekli geliştirme çalışmalarımız, öncelikli hedeflerimizdir.”

Üye Girişi