BEYSAD‘a İlk Kadın Başkan: D. Yasemin Aksu BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Seçildi
03.05.2023

Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD), 3 Mayıs 2023 Çarşamba günü 30. Olağan Genel Kurulu’nda Dernek tarihinin ilk kadın başkanını seçti. Genel Kurul’da Konveyör A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Yasemin Aksu, oy birliği ile Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Kutluyoruz ve yeni dönemin her birimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Özyeğin’in konuk konuşmacı olarak yer aldığı ve Özyeğin Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Olağan Genel Kurul’da, 60’dan fazla üye firmadan yaklaşık 120 katılımcı yer aldı.

 

2 aşamalı yapılan toplantının ilk bölüm programı, BEYSAD Genel Sekreteri Ayşegül Koç’un hoş geldiniz konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Divan Heyeti seçilerek gündem akışı ile sürdü. Bu kapsamda açılış konuşmaları, faaliyetler, gelir-gider tabloları, denetim raporları yanında seçim listeleri ile birlikte ilk bölüm tamamlandı.

 

BEYSAD üyelerine ek olarak tüm BEYSAD paydaşlarının da dahil olduğu 2. bölüm, geçtiğimiz 3 dönemdir BEYSAD Başkanlığını yürüten Sayın Ş. Burak Özaydemir için hazırlanan, yönetim dönemi anısına hatıra bir video klip ile başladı. Duygusal anlar yaşanan bu başkanlık devrinde Özaydemir güzel anılarından bahseden videonun ardından söz aldı ve teşekkürlerini de içeren geçmiş ve gelecek arasındaki köprü mahiyetinde anlamlı bir konuşma gerçekleştirdi; Aksu’ya yeni görevinde başarılar diledi.

 

Plaket töreninin ardından BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı D. Yasemin Aksu söz aldı ve yaptığı konuşmasında; BEYSAD’ın 2022 Aralık ayında yapılan arama konferansında da öne çıkan 5 ana değeri olan insanlar arasındaki ilişkileri, ekip çalışmasını, iş birliği yapmayı, açık fikirliliği ve deneyimi vurguladı, ve Aksu konuşmasına şu sözlerle devam etti: “BEYSAD yönetimi olarak önümüzdeki dönemde öncelikle her biri ayrı renk olan ve derneğimizi güzelleştiren tüm üyelerimize fiziksel ziyaretler planlayacağız; üyelerimizin bir arada olabileceği yüz yüze etkinliklere biraz daha fazla yer ayıracağız. Komite çalışmalarımız sonucu ortaya çıkacak etkinliklerin ve eğitimlerin yanı sıra üyelerimizin ihracat potansiyellerini arttırmaya yönelik B2B ve fuar katılımları odak alanlarımız olacak. Alıştığımız ekranlardan biraz uzaklaşıp, yeniden etkileşimi arttırıcı ve mümkün olduğunca katılımcı bir sene olmasını dilerim.”

 

Yönetim değişikliği yaşanan Olağan Genel Kurul’da Başkan Yardımcılığı’na Sayat Çakır ve Sefa Böyet seçildi. Oybirliği ile seçilen Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu listeleri aşağıdaki gibidir:


BEYSAD 2023-2025 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

 

ASIL ÜYELER                                    YEDEK ÜYELER

1. D. Yasemin Aksu                             1. Buket K. Böke

2. Sayat Çakır                                     2. Aydın Argun

3. Sefa Böyet                                      3. Çiğdem Sertkaya Temizkan

4. F. Murat Öney                                 4. Sedatcan Ar

5. Tunç Yeloğlu                                   5. Damla Darıcı

6. Tuğba Özalp                                    6. Tolga Karaağaçlı

7. Eray Gönenli                                    7. Gülçin A. Tunç

8. Tolga Başoğlu                                 8. Ali Mert Bayık

9. Begüm Atalay Yu                             9. Merve Yorgancılar Işıtmak

 

BEYSAD 2023-2025 DÖNEMİ DENETLEME KURULU ÜYELERİ

 

ASIL ÜYELER                                    YEDEK ÜYELER

1. Ş. Burak Özaydemir                         1. Metin Saraç

2. M. Bahadır Balkır                              2. Emre Erkahyaoğlu

3. Semavi Yorgancılar                          3. Batu Balkır

 

BEYSAD 2023-2025 DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

 

ASIL ÜYELER                                    YEDEK ÜYELER

1. Erdoğan Kalay                                 1. İsmail H. Özdoğan                         

2. Hamdi Erem                                    2. Aşkın K. Korucu

3. Erdoğan Kaya                                  3. Tufan Deniz

 

2. Bölümde Kerim Milar’ın BEYSAD 6. Strateji Belgesi ve Erinç Albey’in OzUBEX sunumlarının ardından etkinlik, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve etkinliğin ev sahibi Özyeğin Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Murat Özyeğin’in söyleşisiyle devam etti. Moderasyonunu Ayşegül Koç’un gerçekleştirdiği oturumda Koç, OzUBEX Sanayi Dönüşüm Merkezi benzeri birçok kurumla işbirliği ve ev sahipliği yapan Özyeğin Üniversitesi’nin sanayi ve sektörler ile yürüttüğü iş birliklerini, dijital dönüşüm açısından TÜSİAD’ın gündemini, girişimcilik ekosisteminin dijitalleşmesini ve aile işletmelerinde kurumsallaşma gibi pek çok farklı alandan soruları Özyeğin’e yöneltti.

 

Sorulanlara şeffaflıkla cevap veren Murat Özyeğin, BEYSAD ile işbirliklerinin sağlam temellere ve uzun yıllara dayanma dileğinde bulundu, sektöre dair değerlendirmelerini ve gelecek öngörülerini paylaştı.

 

Programda ayrıca ev sahipliği ve OzUBEX işbirliği için Özyeğin Üniversitesi Rektörü Sayın Esra Gençtürk’e bir teşekkür plaketi taktim edildi.

 

BEYSAD yönetiminin, bu programın bütçesinden ayırmış olduğu bir miktarı YK kararı ile, tüm üyeleri adına Darüşşafaka’ya, Depremzede Çocuklar Projesi’ne bağışlama kararı alması nedeniyle programda Darüşşafaka Genel Sekreter’i Sayın Suat Çetin’e de söz verildi.

 

30. yıl pasta kesiminin ardından, OzUBEX gezildi ve genel kurul kapanışı yapıldı.

 

Yeni dönemin tüm üyelerimize ve paydaşlarımıza bir kez daha hayırlı olmasını dileriz…

Üye Girişi