BEYSAD Yönetimi Manisa Üyeleriyle biraraya geldi…
21 Eylül 2010

BEYSAD (Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği) yeni yönetimi ile aldığı kararlar doğrultusunda İstanbul dışındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nı 21 Eylül günü, çok sayıda üyesinin bulunduğu Manisa’da, Sipil İnşaat Toplantı Salonu’nda yaptı. Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından Manisa’daki üyeleri ile biraraya gelen BEYSAD Yönetim Kurulu, hem yeni projelerini üyeleriyle paylaşma, hem de onların bu projelere ilişkin görüş ve önerilerini dinleyebilme fırsatı buldular.

Toplantıya BEYSAD’dan Yönetim Kurulu Başkanı M. Bahadır Balkır, BEYSAD YK Başkan Yardımcısı Besim Oktayer, BEYSAD YK Başkan Yardımcısı Hasan Danişment, YK üyeleri Atilla Eren, Uğur Özgüç, Orhan Yeloğlu, Handan Hasipek, Hamdi Erem ve BEYSAD Halkla İlişkiler Müdürü Ayşegül Koç ile birlikte üyelerden de (Form Plastik) Halil Alkan, Selim Ventura; (Mebant İzolasyon) İnan Kardeş; (Ne-Ka Kalıp) Hasan Kayabaş; (Petek Plastik) Haldun Kurtar; (Sarıgözoğlu) Mustafa Sarıgözoğlu; (Ser-Tur Plastik) Mustafa Turgut; (Sipil İnşaat) Hakkı Bayraktar, Fatih Candan, Kazım Umdular; (Teleset Group) Murat Çam; (TMS Teknik Ambalaj) Hakan Pekbayık katıldılar.

Toplantı, Bahadır Balkır’ın kısa açılış konuşması ile başladı. Balkır, bugünkü gibi toplantılarımız çeşitli bölgelerde sürecek, amacımız üyelerimizle ve ana sanayilerimiz ile ilişkilerimizi güçlendirmek dedi ve BEYSAD olarak diyalogu önemsediklerinin altını çizdi. Balkır, sözü Sipil İnşaat’dan, evsahipliği yapan Hakkı Bayraktar’a bıraktı. Bayraktar, kısa bir firma tanıtım filmi sundu ve “teşekkür” konuşması ile sözü tekrar Bahadır Balkır’a bıraktı.

Bahadır Balkır, BEYSAD’ın yeni dönem projelerine ve ilk Manisa seyahatinden bu yana katedilen yola ilişkin başlıklar halinde üyelere bilgi verdi.

  • BEYSAD Strateji Belgesi: BEYSAD olarak Beyaz Eşya Yan Sanayii Strateji Belgesi’nin hazırlanması için çalışmalara başlandı. Çalışmayı URAK (Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu) yapacak ve fonlanmasında da KOSGEB ve TTGV’den destek alınacak. Bu Strateji Belgesi ile Türk beyaz eşya yan sanayicileri dünyada nerede olduklarını görebilecek, durum analizi yapabilecek ve sektörün önümüzdeki senelerde ne yönde gelişeceğine dair bilgilere sahip olabilecek. Bu şekilde geleceklerini şekillendirmeleri daha kolay olacak.
  • Ana sanayiler ile yapılan görüşmeler ve olumlu gelişen ilişkilerle ortaya çıkan sinerji
  • Üye ziyaretlerinden üyelerin duyduğu memnuniyet ve görüşmelerde kazanılan yeni fikirler
  • BSH ile gelinen olumlu nokta, yapılacak olan BSH toplantılarına ilişkin bilgilendirme
  • Arçelik’de yapılan yeni atamalar ve BEYSAD’a yansımaları
  • “BEYSAD ayrıcalıklı üyelik” konusunda görüş alışverişi
  • İran, Mısır, Hindistan, Bulgaristan gibi pazar potansiyeli olan ülkelere yapılması planlanan seyahatlere ilişkin bilgilendirme
  • Bölge Temsilciliği’ne ilişkin görüş alışverişi 

Bu başlıkların ardından bölgedeki BEYSAD üyelerine de söz verildi. Bölgedeki BEYSAD üyeleri Manisa Bölge Temsilciliği’ne Sipil İnşaat’dan Hakkı Bayraktar’ı seçtiler.

Toplantı, Manisa üye görüşleri ile sürdü.

Sertur’dan Mustafa Turgut’un, BEYSAD’ın, bu kadar rakip firmayı aynı çatı altında nasıl bir araya getirebildiğine ve bugüne kadar bu birlikteliğe ilişkin güzel örnekler olup olmadığına ilişkin sorusuna;

Atilla Eren; bu zamana dek pek çok ve faydalı yurtdışı açılım yapıldığına, pek çok yurtdışı ana sanayinin BEYSAD tarafından İstanbul’da ağırlanarak üyeleriyle birebir görüşmeye olanak sağladığına değindi.

Bahadır Balkır; yıllar önce Whirlpool ile yapılan bir toplantıda Satınalma Grubu’nun üst düzey yöneticisinin böyle bir örneği daha önce hiç görmediğini söylediğine ve bu kadar rakip firmanın böyle bir birliktelikte bulunabilmesine şaşırdığına değindi.

Uğur Özgüç de BEYSAD’ın tüm üyelerine eşit mesafede durabildiğine vurgu yaptı.

Sarıgözoğlu firmasından Mustafa Sarıgözoğlu;sektörler arasında sinerji olmalıdır dedi. Kalıpçı, otomotivci, beyaz eşya parça üreticisi birbirlerinden ayrı düşünülemez. Bu tarz birliktelik toplantıları çok faydalı dedi.

Olumlu ve yapıcı yönde süren toplantı, üyelerde de yönetimde de memnuniyetle karşılandı.

Üye Girişi