BEYSAD Yönetimi, Arçelik Ev Sahipliğinde "Sürdürülebilirlik ve Sektörel Öncelikler Buluşması" Gerçekleştirdi
30.11.2023

Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD), ana sanayi ile ilişkileri canlılıkla yürütmeye devam ediyor. BEYSAD Yönetimi, 30 Kasım Perşembe Günü Arçelik Bolu Pişirici Cihazlar İşletmesi’nde (Kitchen) Arçelik yöneticileri ile bir araya geldi.

 

Tedarik zincirinin sürdürülebilirlik odaklı dönüştüğü bu dönemde ESG odaklı önceliklerin artık beyaz eşya sektöründe gündemin üst sıralarında yer alması elzem olmuştur. Ülkemizin ana ihracat sektörleri arasında yer almakta olan beyaz eşya sektörünün lider oyuncularından biri olan Arçelik, sürdürülebilirlik odaklı iş stratejisi doğrultusunda, değer zincirinde de çevresel etkileri azaltmak, sosyal sorumlulukları yerine getirmek ve küresel düzlemde ilgili mevzuatları yakından takip etme konularına oldukça önem vermekte.

 

Arçelik daveti ile BEYSAD ile gerçekleştirilen bu buluşmada, mutfak workshopu düzenlenerek gruplar halinde farklı yemekler yapıldı, bir menü çıkarıldı. Yaşanan bu keyifli dakikalardan sonra birlikte yemek yenildi ve toplantı gerçekleşti. Günün ana toplantı gündemi ise sürdürülebilirlik, enerji verimliliği, çatı solar sistemleri ve sektörümüzün öncelikleri oldu, sektörün gelişimi için ihtiyaçlar değerlendirildi.

 

Nazik davetleri ve misafirperverlikleri için tüm Arçelik ailesine teşekkür ederiz.

Üye Girişi