BEYSAD ve Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Çalışan Personelin Eğitilmesi ve Sertifikalandırılması Konusunda 2010 ve 2011 yılı içerisinde geniş çaplı bir eğitim projesi düzenledi
Mart 2011

BEYSAD ve İDOSB 2009 yılında yürürlüğe giren “Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışan Personelin çalıştıkları alanlarda eğitilmesi ve sertifikalandırılması zorunluluğu kapsamında mesleki eğitimler veriyor. 

2009 yılında yürürlüğe giren ancak hangi kurumlarda nasıl bir organizasyonla eğitim programlarının düzenleneceği belli olmayan yasa BEYSAD tarafından en doğru koşullarda uygulanıyor. 

Özellikle Tuzla’da meydana gelen iş kazaları sebebiyle düzenlenen mesleki eğitim alma zorunluluğu yasası BEYSAD tarafından çok ciddiye alındı. Bu projenin  yürütülmesinde Türkiye’nin tek özel mesleki eğitim kurumu olan Focus Mesleki Eğitim Merkezi ile yapılan işbirliği protokolü kapsamında Organize Sanayiler içerisindeki firmalara eğitimler düzenlendi. Bu çalışmalar sanayicinin aslında iş kazalarına karşı ne kadar duyarlı olduğunu da göstermiş oldu. Firmalar, bu eğitimler sayesinde çıraklıktan yetişme, alanında çok başarılı, ancak belgesi olmayan çalışanlarının belgelendirilmesini sağladı. Çalışan personelin bir ücret ödemeden aldığı eğitim ve sertifika da işverenlerin çalışanlarına karşı ne kadar duyarlı olduğunu kanıtlamış oldu.

Eğitim alan bu kişiler adına düzenlenmiş olan sertifika töreni Focus Mesleki Eğitim Kursu tarafından 2 Mart 2011 tarihinde Greenpark otelinde gerçekleştirildi. BEYSAD adına “teşekkür Plaketi”ni BEYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Danişment aldı. Ayrıca BEYSAD Üyeleri’nden De-Ka Elektroteknik ve Konveyör firmaları da tamamlamış oldukları eğitimler için sertifika aldılar. 

Program, Focus Mesleki Eğitim Kurumu’nun Mardin Bilgeköy projesinin açılış törenini de kapsadı. Mardin’de geçtiğimiz ay düzenlenmiş olan açılış töreni bu kez Sanayicilerin de ilgisini çekmek amacıyla sanayicilerin davetli olduğu bu törende tekrar tanıtıldı.

Üye Girişi