BEYSAD Üyesi Telform Kelepçe, GEPOSB
Ocak 2011

Toplam 4 milyon Euro yatırımla Gebze Plastik Organize Sanayi Bölgesindeki yeni fabrikasına taşınan Telform, 2010 senesini ciro olarak yüzde 15 büyümeyle kapattı. Telform Genel Müdürü,  M. Levent Küçükşener yeni yatırımlarıyla birlikte 3 yıl içersinde de sektörlerinde Avrupa’da ilk 10 firma arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Telform, Beyaz Eşya, Otomotiv ve Elektrik & Elektronik sanayine muhtelif yaylar, hortum kelepçeleri ve klipslerin üretimini yaparak hizmet vermektedir. Telform, kuruluşunda İtalyan ortaklığı olan bir firmaydı, 2009 yılının Nisan ayında dünyadaki global krizden dolayı İtalyan Grup Türkiye’den çekilme kararı aldı. Telform şu anda İsmet Dülger, Sinan Dülger ve M. Levent Küçükşener ortaklığıyla %100 Türk sermayeli bir şirket olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Gebze Plastikler Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan arsasında 2009 Kasım ayında inşaata başladıklarını belirten Levent Küçükşener, “2010 yılının Kasım ayında da inşaatı tamamladık. Tesisimiz 7200 m2 arsa üzerine, 4 katlı yönetim binası ve 2 katta da üretim binasından oluşmaktadır. Toplam kapalı alanımız, 7.200 m2’dir. Telform’da 110 kişi çalışıyor ve yeni fabrikamıza hiç fire vermeden, tüm arkadaşlarımızla birlikte geldik. Çalışanlarımız taşınma öncesinde ve sonrasında inanılmaz destek verdi” dedi.

Genel Müdür Levent Küçükşener sözlerini şöyle sürdürdü: “2011 yılına yönetim kadromuzu kuvvetlendirerek giriyoruz ve çok iddialıyız. Telform, bünyesinde şu an 6 mühendis çalıştırıyor. Bu yapılanmada bütün departmanların müdürlük bazında yöneticileri bulunuyor. 2010 yılında yaptığımız ve bu yıl için planladığımız yeni makine yatırımları sonucunda 2011 yılında üretimde yüzde 20 artış hedefliyoruz. Tabii ki çok ciddi verimlilik çalışmalarımız da devam ediyor. Bugüne kadar ticari araç gurubuna yönelik üretimler yaptık. 2011 yılında diğer önemli bir hedefimiz de hafif ticari ve otomobil grubundan da firmaları müşteri portföyümüze katmak olacaktır.  ISO 9001:8000 Kalite Belgesine sahibiz, 2011 yılında da TS 16949 ve ISO 14001 belgelerini almayı planladık.

Beyaz Eşya sektöründe dünya devleri ile çalışıyor olmamız ayrıca bizi çok gururlandırıyor. 2010 yılında beyaz eşyanın dev firmalarıyla da çalışmaya başladık ve önümüzdeki dönemde yeni firmalarla çalışmayı hedefliyoruz. BSH’nin Türkiye, Almanya, Amerika, Polonya, İspanya fabrikalarındaki çamaşır, bulaşık, pişirici ve buzdolabı işletmelerine malzeme veriyoruz. İtalyan Candy ve Gronje Slovenya ile çalışıyoruz. Türkiye’de ise Arçelik ve Vestel’in onaylı yan sanayisiyiz. Bu firmaların tüm işletmelerine malzeme vermekten dolayı gururluyuz.

Otomotiv’de ise Arfesan, Dönmez Debriyaj, Ege Fren, Federal Mogul,  Isuzu, Mercedes, Mitsubishi Temsa firmaları ile çalışıyoruz. Yurtdışında ise İtalya, İspanya, Mısır, Rusya gibi ülkelerdeki firmalara ürün gönderiyoruz.”

Üye Girişi