BEYSAD, Üniversitelerle Buluşmalar Projesi Kapsamında Özyeğin Üniversitesi'nde Etkinlik Düzenledi
26 Mayıs 2015

Strateji Belgemiz çalışmaları kapsamında, Üniversitelerle yapılan karşılıklı işbirliği anlaşmalarının ardından, üyelerimizle üniversiteleri yakınlaştırmak, olanaklarından haberdar edebilmek ve çalışmalarını yerinde görebilmek üzere Üniversitelerle Buluşmalar etkinlikleri yapılmaya karar verildi.

Bu kapsamda ilk olarak 26 Mayıs 2015 Salı günü Özyeğin Üniversitesi’nde bir etkinlik düzenlendi. Yaklaşık 25 üye firmamızın katılım gösterdiği etkinlikte Konuk Konuşmacı Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Murat Özyeğin idi.

Program, sabah saatlerinde ilk olarak Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Esra Gençtürk’ün açılış konuşması ile başladı. Üniversitelerinin tanıtımına yer verdiği konuşması son derece ilgi gördü. Ardından üniversiteyi rakamlarla daha net bilgilerle aktarmak üzere Rektör Yardımcısı Sayın Reha Civanlar kürsüye geldi ve Özyeğin Üniversitesi’ne ilişkin olumlu, çarpıcı rakamlar verdi; üniversite-sanayi işbirliğinin önemine değindi ve yapılan projelere ilişkin örnekler sundu.

Ardından BEYSAD’ı ve Türkiye Beyaz Eşya sektörünü tanıtmak üzere Genç Beysadlı Üyemiz Sayın Hasan Okyar Bayraktar kürsüye geldi ve Türkiye, sektörümüz, Dünyadaki önemi, BEYSAD ve BEYSAD’ın çalışmaları ve sektöre yaptığı katkılara ilişkin bilgiler paylaştı.

Sonrasında söz alan kişi, ekonomiye ilişkin genel konjonktür konuşmasını yapan Prof Dr. Sayın Ümit Özlale oldu. Ümit Özlale, Özyeğin Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanı ve Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölüm Başkanıdır. Ümit Bey’in ekonomiye ilişkin, geçmişe dair yorumları, geleceğe ilişkin değerlendirme ve öngörüleri üyelerimiz tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.

(Bu etkinliğin ardından Sayın Ümit Özlale ile işbirliğimiz başladı ve büyük bir verimle devam etmektedir. Bu sayımız itibariyle değerli yazılarına dergimizden ulaşılabilecektir.)

Son olarak ise Konuk konuşmacımız Murat Özyeğin kürsüdeki yerini aldı. Bütün samimiyeti ile çalışma hayatında yaşadığı deneyimlerini, ikinci kuşak olarak yaşadıklarına ilişkin çıkarmış olduğu dersleri, kurumsallaşma üzerine, girişimcilik üzerine deneyimlerini ve önerilerini üyelerimiz ile paylaştı. Son derece keyifli geçen konuşması sonrasında kendisine yöneltilen soruları da yine büyük bir samimiyetle yanıtladı.

Programda son olarak kapanış konuşmasını BEYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Burak Özaydemir yaptı. Yapılan tüm sunumlara ilişkin kısa bir özet bilgi verdi ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sayın Esra Gençtürk’e Teşekkür Plaketi taktim etti. Ardından BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bahadır Balkır’ı da Sayın Murat Özyeğin’e Teşekkür Plaketi vermek üzere kürsüye davet etti.

Toplantı bölümünün ardından 3 farklı laboratuvar gezildi. (LED, Robot ve Makine Laboratuvarları) Oralarda da yetkili Hocalar ve yerli-yabancı öğrencileri büyük bir keyif ve heyecanla yapmış oldukları çalışmalara ilişkin misafirleri bilgilendirdiler. Son derece başarılı çalışmalar yapıldığına tanık olabilmek hepimizi mutlu etti.

Ardından hep birlikte öğle yemeği yenildi ve program sonlandı. Konuya ilişkin daha ayrıntılı bilgi ve fotoğraflara ilerleyen günlerde web sayfamız ve dergimiz aracılığı ile ulaşılabilecek.

Katılım gösteren ve organizasyonda gerek hazırlık gerek sunum aşamasında bizlere destek olan tüm üyelerimiz ve Özyeğin Üniversitesi çalışan ve yöneticilerine teşekkür ederiz. 

Üye Girişi